Krtečkovo

UPOZORNĚNÍ - stránky se upravují
oficiální spuštění a přesunutí všech textů je plánováno na neurčito...

O mně

Jmenuji se Karel Mazánek, ale většinou mi lidé říkají Mazi, Mazile, Sovo, Sovičko, Hů, Krtečku, Čibo, či mě znají pod mým uměleckým jménem Karel Keslly Mazánek.

Osobně jsem kůň, dle čínského horoskopu, takže miluji svobodu. Dokáži být poslušný i nezkrotný, je ve mě vášeň i cit dokáži kopnout, když se mi něco nelíbí, i si postavit hlavu, tak že se mnou nehne nikdo... a když se pro něco rozhodnu, tak to zdolám... takže asi tak nějak mám i jiné vlastnosti... též zajímavé.

Jsem zrozenec štíra, což znamená, že dokáži bodnout, když je třeba a přesně zasáhnout nejcitlivější místo mého nepřítele (nemám žádné,nebo se mi vyhýbají) současně, co se bodnutí týče, tak působí i můj jed... jak se pak budete cítit, si klidně můžete otestovat... ale nerad píchám pokud není nutnost. A jako štír jdu do hloubky, až na samé dno lidské podstaty a to ve všem o co se zajímám, můj pohled vydrží jen málo kdo...

Co se dalších věcí týče, jsem sova, a to hned z několika důvodů... kdysi, ještě než zrušili fóra na lid.cz jsem tam vykládal sny a chodilo za mnou celkem dost lidí (něco kolem 2000) a já jim tam vykládal sny a následně i radil, co udělat jinak, nebo líp... takže taková sovička, za kterou chodí celý les pro radu, pomoc... shodou okolností je to spojeno i s mojí nespavosí... ne vždy zaberu, jsou dny, kdy jedu nonstop i několik dní (rekord 170hod. v kuse a při práci)

Dále jsem opice, přezdívka ze školy, z doby, kdy jsem měl ruce až ke kolenům, ale později se to tak nějak vyrovnalo. Co se skopičin týče, tak jsem pro každou srandu a rád si dělám z lidí dobrý den... současně mám v profilu jednu takovou opičku (vystřižený obrázek - oranžová) - ikona

Jsem i kočka - obzvláště proto, že mnozí ten obrázek (ikonu) považují za kočku, ale i proto, že si tak říkajíc lehnu na bolavé místo a vytahuji bolest... již kolikrát jsem vytáhl člověka z bahna a ukázal mu hezčí svět a postavil ho opět na nohy, tak jak moje mamka mě. Dobrým slovem, porozuměním i rozebráním situace.

Dále je tu pes - je to taková vzpomínka na Kelly (fenku) jež mi byla moc a moc věrná a jako pes dokáži vyčenichat, co jiný ne. Ať už se jedná o cokoli.

Had - další stádium štíra, jsem si vědom toho, že požírám svůj vlastní ocas. Mnozí se mě bojí, právě proto, co o mě slyšeli. Říká se, že had je slizký, což je lež, zkus si to...

Rak - mám Lunu v raku, takže mě dosti ovlivňuje, v něčem více, v něčem méně... mám rád děti, rodinu, život, svět... lásku dokáži opětovat,když je vroucí (poznám ji) a dávám mnoho navrch, aniž musím

Orel - další stádium štíra (konečné) - tak jako orel nelovím a nezabíjím (smrt je jen přerod),když nemusím, chráním svoji rodinu (nejen tu vlastní) všemi dostupnými prostředky, mám bystrý zrak a všímám si maličkostí, které pro obyčejného smrtelníka nic neznamenají a běžně je přehlédne. Osobně se vesmírem nechávám vést, ne proto, že musím, ale proto, že je to má volba... ve smyslu, že poslouchám nápovědy, které mi ukazuje na té mé cestě.

Keslly - toto jméno vzniklo jako uctění smrti mé fenky, jen je tam přidán had (ono s) současně je to jméno slavného mága Mgr Kelly (císařův pekař pekařův císař)... zápolím s tím jak umím, někdy prostě zasyčím.. rád se vyhřívám ve světle, ať již světlo znamená cokoli...

Jak na mě horoskop sedí se můžete podívat zde.

Slovo sovičky

Tyto stránky jsou výsledek mé dlouholeté práce pro vás.

Původně jsem měl stránky Astrohospital a následně Dig horse? Ya! možná si na ně pamatujete, poté přišel Mazilův snář a následně Poutník, Světlonoš a konečně i Spisovatelský koutek, projekt PaK a mnohé další.

Rozhodl jsem se vše spojit v jedno a udělat to celé nově, abyste měli vše na jednom místě a nejen to.

Co si z toho co je tu napsané vezmete je na vás... a dáli vesmír, tak se naše cesty spojí.

Chci vám na závěr popřát jen to nejlepší a prosím nesuďte mě... Jen se zamyslete nad tím, co je zde napsáno.

Není to jediná cesta jsou i další...

Můj citát

Nikdy neříkej nikdy, nic není nemožné!

Jak to u mě chodí

Má práce i koníček je víra a vše s tím spojené... splnil jsem si nejeden sen, včetně toho, že mě bude živit stát...

Jsem tam, kde je mě třeba nejvíce. 

Většinou vstávám kolem osmé ráno a jdu spát kolem jedné v noci, někdy i později, ale jsou i dny, kdy to táhnu několik nocí za sebou nonstop. Tak prosím mějte pochopení, že se sem tam potřebuju taky pořádně vyspat. (momentálně funguju 8-20) 
 

Žiji, tedy jsem... realita je dost relativní - nemám jistotu, zda je to realita, nebo ještě sen... tak sem tam udělám něco, co je nereálné, nemožné atp. a hned se lidi diví, jak tyto věci dělám. Prostě jen věřím, že dělám správnou věc a naslouchám vesmíru - tím jediným se nechávám vést.

Fotím a vyhledávám zajímavá místa i situace. Mimo jiné jsem se zapojil do soutěže o nejlepší fotky. Některé z nich byly už na výstavách po celém světě, naposledy v Barceloně, ale dostal jsem se s nimi i za oceán. Moji tvorbu si můžete prohlédnout zde. Ale mimo to dělám i tzv. dokumentární fotky. Soustredim se především na momentky a vyhledávám zajímavé mista. 

Spisovatel... už jen to slovo naznačuje na to, že člověk stále něco píše, ale nenechte se mýlit. Ten dobrý spisovatel si shání podklady k psaní, když nepíše, takže je z něj převážně hledač. Napsat několik normostran (zkráceně NS) je celkem hračka, ale to ostatní, tedy, aby to sedělo, děj se moc netáhl, aby to bylo čtivé, aby to bylo pokud možno co nejvíce uvěřitelné a nebyly tam logické chyby, to už je na delší čas. A pak samosebou opravování a ladění textu k dokonalosti.

Večerníček vychází mezi 20-01 hodinou - tedy, když je múza (momentálně tuto sekci pozastavuji). 
Doufám, že se vám moje večerníčky budou líbit a následně mě podpoříte i koupí knihy, či jinak mile - třeba návštěvou a donesete hodně kafe, hihihi.

Mazilův snář

(UPRAVUJE SE)

Hesla ve snáři jsou koncipována a seřazena do jednotlivých sekcí, tak jak ve snu na sebe ve snu navazují.


Zdál se vám sen a chcete znát výklad? Zkuste se do snáře přímo podívat a nalézt dané heslo, či situaci. Pokud ani pak vaše heslo není ve snáři, tak je mi líto. Zbytek hesel používám pro výklady snů, které provádím nově zde. (pozastaveno) 

Tento snář je jen ukázka toho, co lze ze snů všechno vyčíst. Obsahuje cca 1500 hesel. Sem tam, když mám dobrou náladu, tak do něj zase něco pro vás připíši a rozšířím ho o další heslo.

Jedná se o projekt, který spolu s dalšími lidmi vytváříme za asistence ministerstva vnitra a záchranných složek IZS.

Co v něm najdete?

To nejdůležitější pro všechny mimořádné události, které mohou v našich končinách nastat a i něco na vrch.

Projekt je ve stádiu příprav, ale chceme, aby se stal dobrou edukační pomůckou pro děti, tedy školy, ale  i běžné lidi.

Voda ve světě

Jedná se o projekt, který má za úkol zmapovat veškerou vodu na světě.

Prvořadým cílem projektu jsou pítka ve městech, studny s vodou a studánky, ale chceme zmapovat i oázy v pouštích.