15let za mřížemi za ukradení 3 rohlíků v nouzovém stavu, aneb Výhra, nebo prohra?

15.12.2020

O této kauze jste jistě již slyšeli, dnes se podíváme na to, co je na tom špatného a co dobrého.

Co se týče krádeží v nouzové stavu, tak je jasné, že budou přísněji řešena a toto se zdá býti exemplární případ, ale nechte na hlavě. Pokud se už někdo uchýlí k tomu, aby ukradl 3 (slovy tři) rohlíky, tak má asi pořádnej hlad a je mu už všechno jedno. Rozhodně lepší se najíst, než pojít hlady. Ale  podívejme se tak trochu pod pokličku podobných případů...

Představte si, že jste bezdomovec, blíží se zima a být venku za mrazu znamená téměř jistou smrt. V takovémto případě je opravdu lepší vykrást banku, udělat nějakou velkou loupež, byť na oko, nebo vzít i ty tři rohlíky a nechat se chytit. Nene, nechci vás k tomu nabádat, ale uvažujte. Chytí vás, vy vše vrátíte, nebo během chvilky ve vězení splatíte a máte vystaráno, teplý oběd, střechu nad hlavou, televizi, internet, knihovnu, můžete se vzdělávat, učit dalšímu řemeslu atd.

Takže jak vidíte, tak situace pro bezdomovce v tomto směru není vůbec špatná, ale takto klasický bezdomovec neuvažuje, takto uvažují už přemýšliví lidé... Bezdomovec si už zvykl na život venku a ví, že vždy něco vyžebrá a to mu stačí. Většina z nich nechodí ani na Armádu spásy, či do ubytoven se vyspat, protože se tam nesmí pít, ani kouřit a to pro člověka zvyklého na chlast je děsivá noční můra, víc než to, že může umrznout. Ostatně, ti co už na ulici strávili nějaký ten rok, tak se většinou už dokáží zahřívat a stačí k tomu opravdu málo a ani alkohol není až tak třeba, ale člověk si musí vědět rady.

Takže co si teď o tom myslíte? Zachránil onen soud někomu život, nebo ho naopak zničil?

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.