Asrtologova středa

20.01.2021


20.1.

Slunce vstupuje do Vodnáře a my do času bláznů


Slunce na konci včerejšího dne vešlo do znamení Vodnáře. Pro nás se opět na několik týdnů mění zásadní pohled na svět. Končí doby vytyčování cílů a dlouhodobých plánů. Opouštíme témata samostatnosti, rodiny, podpory a opory. Vystupujeme zpoza hranic a hledáme své vyšší já. Potřebujeme velmi jasně deklarovat vlastní zájmy. Dosud jsme se na pravidla dívali zvnitřku jako ti, kterým jsou vnucována. Nyní dostáváme šanci nabourávat stávající struktury a dávat najevo vlastní definice norem.


Takto se tak děje každým rokem. Letos tento proces bude výrazně jiný. Po mnoha letech dostáváme do stejného znamení i Saturn i Jupiter. A začne to být zajímavé. Pro vše předešlé jmenované dostává Slunce velkou oporu v obou kolektivních planetách. Dá se z toho odvodit, že tentokrát neprodáme svou kůži lacino. Tentokrát jasně povíme od plic, co chceme aby se dělo (to pomůže Jupiter) a konkrétníí činy doprovodí předchozí slova (tady se vyznamená Saturn). čeká nás reevoluční měsíc, kt. přestaví náš život. V jaké podobě jej nalezneme zhruba za 30 dní, zjistíme podle toho, jak se tranzity planet promítnou do našeho vlastního nativního horoskopu.


Je jasné, že projdeme řadou konfliktů. Koneckonců se jich bude týkat i březnový seminář. V Býku najdeme celou řadu planet, jejichž fungování se bude protivit popasné osobní emancipaci. Uran, Mars, Lilith, minimálně tato tělesa budou představovat překážky. Změny tak budou těžké, bude složité si je představit už uskutečněné. řada anašich aktivit bude moc prudká a leccos z toho, co potřebujeme, zboří. Bude nás táhnout i strach o vlastní jistoty a pocit ohrožení bude dost zřetelný.


Pro dnešní den se ale nemusíme tolik bát. Beraní Luna nás podpoří a tak pokud chytíme čerstvý vítr do plachet, půjde nám vše rychle dopředu. Můžeme se zasnít a zkusit se snům přiblížit. Snadno najdeme nápady a pochopíme, jak je použít. Budeme ale muset překonat dávné strachy, kt. nás dlouho a často omezují. Mohou se projevit v oblasti hodnot a vztahů k nim. Ale i ve schopnosti/ neschopnost si užít správným způsobem, porozumět kvalitě života.


Dnes také vrcholí konjunkce Marsu s Uranem v Býku. Tento aspekt bude důležitý pro Býky a pak pro všechny s nějakou planetou v tomto znamení. Také ovšem pro ty, kt. nějakým způsobem stojí před hlubokým rozhodnutím na téma kudy se dále v životě vydat. Ne, nečeká je revoluce, ale pochopí, jak a co. Možná se dostaví i nějaká slušná vize, která podpoří další cestu.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.