ASTROLOGOVA STŘEDA 14.10.

13.10.2020

Merkur se ve Štíru otáčí

Čekají tu na nás dnes, kdy se Merkur otáčí, obraty a zvraty. Změny a proměny. Retrográdní Merkur jde důsledně ve svých stopách v prvotní snaze vychytat chyby, které se staly. Je potřeba hodně kolmic vyžehlit a vysekat roští komplikací a konfliktů tam, kde stačilo vybujet. Aspoň takové jsou záměry. Obecně se v takovém období, málem bych zapomněl napsat, že se tak bude dít do 4.11., zkoumá, analyzuje, přeřešuje. Objevují se nové pohledy a nová fakta. Rozhodně se nenudíme. Občas spatříme i rybu naruby.

Letos se retro Merkur přidá bok po boku k retro Marsu. Naštěstí spoli nebudou mít významné aspekty, to bychom to tady asi zabalili. I tak nás budou těšit, případně zlobit koronáčové prázdniny. Právě začínají. Retrográdní Merkur není jen o komunikaci, ale také se týká myšlení, mluvení, přemisťování. A jako vždycky hledáme smysl takového dění pokud je jeho gestor retrográdní. Budeme tedy přemýšlet nad tím, proč zrovna jsme tam, kde jsme a zabýváme se tím, co děláme. Mnoho z toho přehodnotíme a časem, až přijdou jiné aspekty, tak taky asi i ukončíme. Ale času přemýšlet, zamyslet se nad sebou a nad světem bude aktuálně docela dost. Doufejme, že platí úměra čím více času přemýšlíme, tím je lepší výsledek tohoto procesu :)

Razanci Merkuru dodá opozice s Uranem. Nebude to jen takové přemítání a rozjímání, ale součástí se stane i hněv, touha a nějaké další emoce v jednom klubku s přáními a vizemi. Bude to v nás hezky tiše bouchat. No a až se Merkur otočí, tak se samozřejmě opět střetne s Uranem v opozici, ten je pomalý a rád si počká. A kdyže to bude? Na konci Vánoc. Letošní Vánoce budou dost jiné než jindy...

A co by nás mělo zaujmout dnes ještě? Mars v opozici se Sluncem a potřeba se rozhodovat v důležitých záležitostech. Jestli ještě ano nebo už ne. Třeba. Mars je slabý a tak rozhodování bude spíš emotivní a na základě dojmů. Vůbec se poslední dobou nedaří držet jasných úmyslů a výroků. Hlavní bude nezpůsobit si újmu přílišným ustupováním. A nepozurážet ty okolo sebe. Jsme sociálně citliví, právě i kvůli tomu pomalému Marsu. Dnešní rozhodnutí a řešení tak budou slabá a časem se ukáže, že byla jen tendenční a provizorní. Prostě to nejde dělat něco pořádného

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.