ASTROLOGOVA STŘEDA 5.8. Merkur vstupuje do Lva

05.08.2020

Přichází nová kvalita. Kdekdo na to čekal. Doposud jsme řešili, nastavovali, probírali se kdečím. A nyní už můžeme efektivně konat! Přichází čas Merkuru ve znamení Lva.

Po příští týdny až do 20. srpna (vstupuje do Panny) to budeme mít jednoduché. Pomyslíme a řekneme. Rozmyslíme a dáme najevo. Lví Merkur se nepáře s detaily a je ho všude plno. Posílí i Slunce ve Lvu, zatím bylo v tomto znamení projeveného ega samo.

Merkur ve Lvu, je to dobrá nebo špatná zpráva? Dobrá pro tvoření, hry života, pro sebevyjádření. Konfliktní bude Merkur s býčím Uranem (a principem Býka vůbec), bude tlačit ke změnám, bude vyrývat, když nebude po jeho a bude i vyzývavě ironický v emoce budících momentech. Přijdou momenty (okolo 10. srpna), ve kterých se Merkur dostane do střetu s plány a vizemi, jakkoli budou rozumné.

Pojďme se vrátit k dnešku. Nálady budou neopodstatněně uvolněné a mírně pozitivní. Asi jako při očekávaném odjezdu na dovolenou. Těšení se a očekávání něčeho nového. Současně s Merkurem do Lva bude i dnes vstupovat Luna do Ryb. Zdá se, že rádi ze sebe setřepeme tíži každodenních úkolů a začneme se projevovat osobně, skutečně. Naše okolí na chvíli, to než si zvykneme, konečně uvidí, jací jsme doopravdy.

S tím jistě bude korespondovat Venuše v Blížencích v konjunkci se severním uzlem, která bude reprezentovat touhu po naplněných okamžicích. Co si pod tím představit? Instantní spokojenost, štěstí z drobností, radost z maličkostí. Možná i naplnění malých drobných dílčích přání. A chuť si toto do budoucna (z)opakovat.

Kvadrát Marsu s Jupiterem se bude rozbíhat. Pro dnešek tenhle odcházející aspekt znamená to, že bouřka se přesunula do sousedního údolí a teď je potřeba se zamyslet nad tím, co by se dalo dělat jinak a líp. Šrámy zůstávají, ale jakási nesnesitelná lehkost léta dotírá tak jak vosy nad kelímkem limonádou v horkém letním odpoledni. Problémy tu bzučí, ale kdo by jich dbal.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.