ASTROLOGOVO PONDĚLÍ 19.10. Dobré nebo zlé?

19.10.2020

První zastavení Venušina týdne. Venuše v trigonu s Jupiterem. Jupiter v kvadrátu s Marsem. Takhle jsou rozdané karty. Konstelace mohou působit dvěma směry.

To dobré, co představuje příznivý aspekt Venuše s Jupiterem, přinese dost síly a odvahy zdolávat problémy a překážky, které nám nastražil život a symbolizuje je nepříznivý kvadrát Jupiteru a Marse. Den tak může být výrazně jiný než ty předchozí a my půjdeme do sebe a dojde nám o co tu kráčí. Nejen v mundánních, společenských aspektech, ale i ve vlastních životních procesech. Bude dost energie a dost odvahy se vzedmout a vzepřít všudypřítomně rozlézajícímu se marasmu postupující destrukce pomalého a slabého Marsu. Uvidíme svět i vlastní život příznivou optikou a v objektivních souvislostech.

Druhý směr je vnitřní, introvertní. Tady může zvítězit pohodlí neriskovat, bezpečí nic nepodniknout. Nechuť se poštět do složitých nebo komplikovaně vypadajících řešení. A stane se to, že něco dočasného a nedomluveného akceptujeme jako setrvalý stav.

V prvním případě se záležitosti budou řešit hned teď a ihned tady. V tom druhém jako bychom získali čas (k rozhodování? k pochopení? ke smíření? k nabrání sil?) a komplikace budeme řešit v delším časovém období, případně řešení odložíme až do další konfliktní krize.

Nebude nic tak jednoduché, Merkur v opozici s Uranem nedají vydechnout, uvolnit se a odpoutat se od toho, co nás zatěžuje a tak si momentu a potenciální šance k rozhodnutí nemusíme všimnout. Navíc dostaneme skoro celý týden na to, abychom sebe i svět přesvědčili, co opravdu chceme, potvrdit si to budeme muset ještě dva krát.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.