ASTROLOGOVO PONDĚLÍ 24.8. Pondělní pravidla

23.08.2020

Pro dnešek je hlavním poselstvím vodní trigon Luny, Venuše a Neptunu. Den a jeho události se pokusí být vůči nám citliví. Je šance na citovou stabilizaci. Je příležitost ponořit se do hloubky a uvědomit si zásadní souvislosti.

Dominující aspekt je také trigon Merkuru a Uranu. Zdá se tak, že je tu dobrá příležitost porozumět tomu, co se s námi delší domu děje. Půjde i domluvit se na zásadních záležitostech. Spolu s předchozím najednou vidíme najednou život příjemnější a podmínky příznivější. Ačkoli ná bude tlačit kvadratura Marse se Saturnem (a nebo právě proto), není nutné na nic spěchat. Na první pohled se zdá, že pokud něco nevyšlo, je konec. Druhý pohled však otevírá budoucnost a s ní plány na další kroky.

Hlavní pozornost je stále upřena na Mars. Sledujeme ho jaksi ze setrvačnosti. On je ten ukazatel, který definuje, co se bude dít. Aktuálně nedává žádné nebo skoro žádné tempo. Neznamená to ale, že by se nic nemělo dít. Naopak, otevírá se prostor pro naše aktivity. Ovšem měly by to být aktivity promyšlené, domluvené a dobře definované. To by se mělo líbit právě Saturnu, se kterým je ten Mars v nepříjemné kvadratuře.

Pokud onu kvadraturu čteme obráceně, vidíme, jak Mars celkem úspěšně eroduje Saturnovy kvality. Tu něco povolíme, tam leccos připustíme. těžko si dovedeme za něčím stát, mantinely i hranice se posouvají podle potřeb.

A končíme u Luny. Ta je dneska ve Štíru. Garantuje nám, že nic nenecháme bez povšimnutí a že leccos si vezmeme k srdci a zapamatujeme daleko víc než v jiných normálních dnech.

Jak si tedy přebrat dnešek? Měli bychom vycházet z vlastní stability, měli bychom postupovat citlivě a brát v potaz hlediska těch kolem nás. Také bychom si měli uvědomit, že dosáhnout lze ledačeho, ale udržet dosažené je velká fuška.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.