ASTROLOGOVO ÚTERÝ 11.8. Boj a ego

11.08.2020

Mars v Beranu brzdí jak plně naložený nákladní vlak. Brzdy skřípou a i my skřípeme zuby. Protože Mars je o rychlosti. A rychlost dění je teď výrazně jiná. Nezvykli jsme si na ni. Ani nejde si zvyknout. Něco běží příliš rychle a cítíme tlaky. Něco se vleče, neděje se to, co bychom potřebovali a pociťujeme prázdno, vakuum, nedostatek. Prvotně nás aspekty směřují k boji, akci, křiku, razanci. Podporují nás i hlášky na webech. Není třeba bojovat. Aktuální pocit přeplněnosti, nezpracované ohnivé energie a ohně všeho druhu kolem je jen průvodní jev našeho vnitřního Marsu. A ten, jak známo nás nevybízí primárně k bojování. Chce po nás, abychom byli sami sebou. Abychom si uvědomili, kdo jsme, kým jsme a kam jdeme. Případně s kým a za čím. Otázky jsou jednoduché. Odpovědi by měly být jednoznačné. Kdo bojuje ve vnějším světě, nezvládá boj sám se sebou. Tam, kde provozujeme tento boj, tam nedokážeme dosahovat vlastních cílů, tam ve svých očích selháváme. Stanovme si proto ty úplně základní směry, definujme, kým chceme být sami pro sebe, pro své blízké i v očích světa. Bez tohoto základního ukotvení nemá cenu se vydávat na cesty.

Kvadratura Marsu s kozorožími planetami ukazuje na zátěže, které neseme na zádech. nezbavíme se jich tím, že je shodíme, ale že je budeme postupně odkládat. řada z nich je způsobena povinnostmi, které jsme na sebe přijali, mnoho z nich mají na svědomí strachy v momentě, kdy jsme v minulosti něco přijmout neuměli, nezvládli nebo nedovedli. A možná také před něčím systematicky a rádi utíkáme a problémy se místo toho aby mizely, naopak hromadí.

Včerejší kvadratura Merkuru s Uranem přinesla v kontextu minulých dní neztravitelné situace. Bylo nutno je překousnout, strávit s nimi určitý čas. Předělat si situace ze svého pohledu. A nedivit se tomu, když je něco jinak.

Víceméně ode dneška nastává dlouhé období, během kterého bude Mars v konjunkci s Lilit. Bylo by fajn naučit se energie k nám přicházející, tedy informace, city, emoce, fakta přijímat a poté zpracovat. Nerozčilovat se nad tím, co se děje, ono by se dělo i tak. Ale soustředit se na kvalitu řešení. na odpovědi. Na jednu stranu cítíme, jak je nám dobře samotným. na druhé straně je třeba hledat cestu k těm, kteří pro nás hodně znamenají. Sami dokážeme hodně, ale udržitelnost a rozvoj závisí na těch okolo nás.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.