ASTROLOGŮV ČTVRTEK 6.8. Venuše a patálie s kvinkunxem

05.08.2020

Hlavním tématem dneška bude pravděpodobně Venuše v Blížencích v těsné konjunkci se severním uzlem. Najdeme ji také v kvinkunxu se Saturnem.

Dnešním děním budou mávat venušanská témata. Tvoření, hodnoty, láska, zajímavost ... Konjunkce s uzlem ukazuje na nové podněty a otevírající se prostor v tomto směru. Blíženci dodávají představvy, fantazii, kouzla se slovy, milá setkání.

To vše je samozřejmě pozlátko a pel dnešních dní. ve skutečnosti půjde trochu o víc. Dostáváme po dlouhé době prostor k tomu, abychom se otevřeli a rozvinuli svoji představivost. Můžeme si mnoho přát, můžeme mnoho žádat, mnoho chtít. Co si stanovíme, to se také v jistém smyslu bude v následujících týdnech a měsících odvíjet. Nevybízím k rituálům, to ne, ale k otevření se vnějšímu světu, k odstranění bariéry, které by mohly tvořit nudné stereotypy zvyků a strach z nepřijetí.

Saturnský kvinkunx dobře právě ukazuje jisté hranice, které jsme si stanovili a které již možná nemají opodstatnění. Tenhle aspekt možná také říká, že si nejsme jisti, zda jsme dorostli a vyspěli pro určitá rozhodnutí. Zjišťuje se, že tak trochu tím pádem balancujeme ve vzduchu a v provizoriu. Že se nedovedeme přihlásit k tomu, co stejně existuje a o čem dobře víme. Zmíněný kvinkunx neukáže, zda se (konečně) rozhodneme, to už bude na nás. Jde jen o to navrátit se do hlavního toku svého života.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.