ASTROLOGŮV PÁTEČNÍ NOV 16.10. Vykřižování

15.10.2020

Někdy se dívám na aspekty v grafu horoskopu jako na linie, které se křižují. Jsou to symbolicky pohledy planet, jak se na sebe vzájemně vidějí. Připadá mi, že na dnešek si chtějí něco vyříkat. Možná se dlouho neviděly, nahromadila se kupa záležitostí k vyřešení. A jedna přes druhou spustí a chrlí ze sebe informace, emoce a rady.

Představuju si, že tohle se děje v naší hlavě (nebo duši jak kdo chce). Křižují se úmysly, hledá se správný tón, stoupá potřeba přesvědčivosti. Propojení jsou těsná a intenzivní, až tak, že slabší účastníky může bolet hlava. Takhle to může probíhat i v našem vnějším světě. Můžeme být zahlceni emocemi, informacemi, vizemi, své si řekne i strach a touha. Jak z toho ven?

Nahoře na nebi máme nov ve Vahách, novoluní, během kterého si potřebujeme přerovnat své představy o sobě a světě, o sobě a vztazích, o sobě a představách (obrazech) o tom, co bude dělat a uskutečňovat. Vidíme sebe sama, jak jdeme světem a vidíme i to, co nás přitahuje, motivuje, co nás baví, ale též vnímáme strachy, obavy, konflikty, nejasnosti. Je potřeba velmi rychle v hlavě vyhodnotit a nastavit nové parametry života. Na následující dny a týdny.

Slunce a Luna jsou na 24. stupni Vah, proti nim stojí Mars v Beranu a do kvadrátu mají Pluto a Saturn v Kozorohu. Někomu se tak zdá, že musí něco překousnout proto, aby byl život lepší, další se rozhoduje, zda jít vlevo nebo vpravo dál životem, jiný přemýšlí, jakou si vybrat budoucnost a další zas vidí, že je nutno něco změnit. Změny, překousnutí, rozhodnutí nejsou vůbec lehké, protože vždy musíme něco přijmout, potlačit, nejde tu jít obvyklou cestou kompromisů.

Merkur v opozici s Uranem ukazují na to, že se hodně bude dít na úrovni přemýšlení, diskusí, informací, hledání optimálního soužití, nastavení parametrů života. Sextil Neptunu s Jupiterem mluví o naději, o tom, že když subjektivní těžkosti odevzdáme k řešení vyšším sférám, je šance, že vše dobře dopadne, budeme se moci s klidem a rozvahou, rozumem a srdcem pustit do toho, co můžeme my osobně měnit a dělat.

Řešení? Nejspíš tam, kde je ten čtvrtý vrchol pomyslného čtverce Beran - Kozoroh - Váhy - Rak. Proberme to se svými city, podívejme se do nitra, nahlédněme do duše. Snad zjistíme, co by k nám nejlépe pasovalo, co by se hodilo, co by nás dlouhodobě uklidnilo. Dívejme se nejen na současnou dobu, vzhlédněme k budoucnosti a to ne třeba tak daleké. Abychom se vysmekli z toho, co je dnes těžké, nemůžeme volit nástroje dneška. Podívejme se na to, co chceme a přejeme si mít v budoucnu, co nám dává dlouhodobě smysl.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.