ASTROLOGŮV PÁTEK 7.8. Venuše vstupuje do Raka

07.08.2020

Dlouho, předlouho čekala Venuše než vyjde z Blíženců. Jistě si vzpomínáte na její retrograditu z května a června, na její a tím pádem i naše váhání, přehodnocování, kroky tam a zase zpátky. Nevěděli jsme kudy kam. I potom byla Venuše po otočce dopředu stále pomalá a tak se nešlo dobře vyjádřit a definovat konkrétní přání a hodnoty.

Od dnešního odpoledne máme Venuši v Raku a to by zase mohlo trochu změnit náš život. Nebo přístup k němu aspoň. Venuše a Rak, jak to jde k sobě? Celkem dobře, po dobu, po kterou bude Venuše procházet tímto znamením, budeme hledat citové zázemí, citové vyjádření, citové reakce. Intimní prostření, intimní vyjádření. Duše bude tvořit, můžeme říci v mírné nadsázce. Jen mírné.

V Raku Venuše pobyde do 6. září, máme tedy skorem měsíc k tomu, abychom v sobě a ve svém okolí uklidili a zharmonizovali všechna prostředí, v nichž se pohybujeme. Je tu i příležitost udělat si konečně volno, prázdniny a místo komplikovaných řešení vybírat ta, jež jsou jednodušší a dovolují fantazii, aby se také trochu projevila.

Vstupem do Raka se Venuše dostává symbolicky do opozice s kozorožími planetami Jupiterem, saturnem a Plutem. Naše přání a hodnoty, náš vnitřní svět se zatím nepřímo konfrontuje s vnějšími tvrdými nastaveními a normami. Zatím ještě je to cool a trochu rebelské si v sobě držet určitý vzdor a hýčkat si ho jako součást sebehodnoty a sebevědomí, ale časem se zjistí, že naše názory, pokud se jich rychle nezbavíme coby oportunisté, se začínají konfrontovat. Od 24. srpna tak už můžeme být stavěni před konkrétní úkoly.

Pojďme se podívat blíž na to, co se bude dít dneska. Venuše určitě přinese zájem o city a prožitky. Luna v Beranu v kvadratuře s kozorožími planetami ale donese napětí. Může nám připadat, že jsme znovu a znovu stavěni před nevyřešené nepříjemnosti. Co s nimi? Slunce v trigonu s Lunou ale může celkem snadno smést problémy ze stolu, zejména pokud nebudou vyčuhovat do profilu naší jízdní dráhy, po které se můžeme řítit za svými dnešními cíli. Jestli se totiž tentokrát soustředíme na to snazší s tím, že problémy si vychutnáme jindy, dost toho můžeme zvládnout. A vlastně si i užít, prázdniny jsou jako malované a i dnes je vhodný čas nastoupit do letadel směr dovolená!

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.