ASTROLOGŮV PONDĚLNÍ ÚPLNĚK 3.8. Svododa?

02.08.2020

Úplněk na 12. stupni Vodnáře čekejme před 18. hodinou. Bude o svobodě, naději, samostatnosti. Ale též o plánech, přáních, myšlenkách a ideách, které nelze ani měnit, ani zničit. V jistém slova smyslu se budeme bavit tedy o nesmrtelnosti. A vlivem Vodnáře i o univerzálních tématech týkajích se jak lidsta a lidství, tak vědění a poznání.

Úplněk budou vyhlížet zejména ti, kteří mají v horoskopech planety kolem 12. stupně pevných znamení (tedy ve Lvu, Býku, Vodnáři a Štíru). Těm nejspíš život a svět něco ukáží. V jaké míře, na to odpoví příslušná planeta a dům ahoroskopu a na to, v jaké intenzitě pak vzdálenost od inkriminovaného 12. stupně.

Půjde tedy o to, jak se srovnáváme s tématem svobody. Máme vize a ty je třeba skloubit s reálným životem a skutečnými potřebami. Budeme se zabývat tématem, jak žít tak, abychom byli sami sebou a zároveň uměli žít s lidmi kolem sebe (ne s lidstvem, to umí skoro každý :) ).

Neměli bychom si plést Vodnáře s Kozorohem, svoboda není samota, svoboda není izolace. Svoboda je kooperace, inspirace, sdílení, možnost přicházet a odcházet. Tohle téma se v horoskopu dlouho "neprobíralo" a tak se dá čekat, že zaujme. Nezapomeňme, že Slunce je ve Lvu a tak je tu na jedné straně osy Slunce, tedy potřeba být sám(a) sebou a na druhé Luna, tedy nutnost se cítit součástí, zájem podílet se a sdílet. A tak si to budeme dnes všelijak zkoušet.

Předehrou byl včerejší kvadrát Slunce s Uranem, který na chvíli ukázal na to, co je také součástí našeho života. Mohli jsme zjistit, co vše se děje, pokud nejsme úplně sami sebou a nemáme srovnané priority. Pokud volíme spontánní řešení, nikoli ta vyvážená.

Kdo chce postupovat terapeuticky, ten se může ptát na to, co ve svém životě potřebuje. Nejprve bezpodmínečně, pak bezprostředně, pak důležitě, pak méně významně ... Dneska nejde o změny, úprky někam, eliminaci a anihilaci. To by bylo laciné a krátkodobě efektivní. Jedná se o pochopení, jak nastavit procesy tak, aby obě (všechny) strany byly spokojeny a mohla být nastolena harmonice v dění. jenom ta zajišťuje stabilitu a udržitelnost toho, co jsme si vymysleli.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.