ASTROLOGŮV STŘEDEČNÍ ÚPLNĚK V RYBÁCH 2. 9. Zajímejme se

01.09.2020

Dneska čekejme úplněk na 11. stupni Ryb. Ambice dnešního dne jsou v očištění, smíření, proplutí do nových způsobů chování, reakcí a života vůbec. Snad i v definování další cesty. Snoubí se tu v jednom uvolnění a zároveň koncentrace. Mohli bychom to nazvat také ladění.

Poslední dny nám obecně moc nepřály. Většina planet je retrográdních a tak život, pokud bychom chtěli jet podle plánů a představ, za mnoho nestojí. Spíš než dopředu, jdeme jaksi do strany a to, co bychom potřebovali, to se spíš vzdaluje. Zkoumáme, co je špatně. Asi nic. Tedy z pohledu vesmíru jako takového vůbec nic. Jen jsme si neuvědomili to, že je potřeba trochu přidat. Být konkrétní, opravdu se zajímat. Z času Lva v srpnu jsme zvyklí na to, že nám hodně věcí vycházelo a mohli jsme mít široký záběr aktivit, plánů, ale třeba i přání. Nyní je nutno se soustředit. Na to, co děláme a říkáme. A hlavně na postoje. Za ty je odpovědná Venuše. Ta je teď v Raku nepříjemně prověřovaná opozicí Saturnu a Pluta. Skoro by se chtělo všechno vzdát. Máme k tomu právo. Ale tlak vývoje a evoluce nám radí neohnout hřbet a nedat se otrávit tím, že něco aktuálně nefunguje a nebo je všelijaké, jen ne povedené. Ani Mars nám nepomůže, je skoro nehybný a tak tady není na místě rozhodně tlak, nadšení a spontánnost. Kdepak.

Co bychom si tedy měli přát? Kam se ubírat? Co podniknout? Dnešní úplněk je nachystaný k tomu, abychom si vytyčili cíle. Pověděli, kudy chceme jít. A také abychom si ve vší skromnosti řekli, o co stojíme a o co ne. Co v té skromnosti chceme, co je esenciální, bez čeho se neobejdeme. Definujme si program, uvědomme si, že jen my tvoříme vlastní osud. Jsou tu chvíle, ve kterých se láme náš osud. Nepůjdeme přeci cestou blbé nálady, která kouká za rohem. Je potřeba hledat motivace pro nové věci, nové projekty, prožitky a zájmy. Mohou být pěkné. Udělejme jim místo v srdci.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.