Barvy

12.11.2020

Barvy ve snu zobrazují především vlastnosti nebo myšlenky a postoje k dané věci. Ne každý má stejný "pohled" na barvy a níže popsané výklady barev se tedy mohou pro každého lišit! Je potřeba si před výkladem ověřit, co pro koho která barva znamená. Důležité: u očí následující významy barev znamenají něco jiného!!!

Základní barvy ve snu:

Bílá - čistota, nevinnost, dobré myšlenky/činy (posiluje "kladný" výklad)

Rudá - je barvou lásky, ale také je barvou "akce", nebo násilí. Důležitý je vždy kontext, ve kterém se tedy nachází.

Zelená - je barvou odpočinku, klidu, pohody a celkové vyváženosti. Zobrazuje především pokojný chod dalších věcí.

Žlutá - může mít dva významy. Pro někoho je to barva žárlivosti a přetvářky. Pro jiného zase barva života, tak jako naše Slunce.

Modrá - se ukazuje, když jde o duševní věci. Někdy také zastupuje karmu(náhodu/osud)

Hnědá - je barvou Země a pevných, stabilních základů

Černá - je nejen barvou smutku, ztráty, špatných věcí, temnoty (neschopnosti), konce, smrti, ale také je barvu absolutní víry!

Míchané barvy - jako jsou růžová, fialová, purpurová, blankytná modř, brčálově zelená a další jsou kombinací základních barev a dle jejich poměru/převahy i názvu se významy kombinují, ale i zde platí některé výjimky.

Matné barvy - poukazují na nejasnosti/nejistotu nebo na špatný stav věcí

Čisté barvy - jsou důkazem, že vše je zcela jasné a jednoznačné

Lesklé barvy - v nichž se odráží okolí(např. lak auta), tak jako v zrcadle, jsou spíše přetvářkou. Tzn., že je takto vnímáme jen my, ale ve skutečnosti je vše jinak. Význam je stejný, jako pohled přes "růžové brýle". Zobrazují to, jak věci chceme vidět, ne skutečnou pravdu.

Do zvláštní skupiny řadíme zlatou, stříbrnou a dále všechny specifické barvy nerostů. Tam se význam určuje dle jejich fyzikálních vlastností a dle jejich významu pro lidi...

Zlatá - představuje moc, krásu, ale také pružnost ve vztahu. Ukazuje taktéž na nejlepší možné řešení. Nemilou vlastností, oproti stříbru, je její vysoká hodnota (krádeže, závist, atd.).

Stříbrná - má podobné vlastnosti, jen s tím rozdílem že není tak atraktivní, ale přitom poslouží stejnou měrou... je to něco jako druhá, horší, ale přitom také hodně ceněná varianta v kontrastu se zlatou barvou.

Měděná - někdy se říká, že jde o "kočičí zlato". V kontrastu se zlatou barvou zobrazuje, že nás někdo (i my sami) napálil, či podvedl. Na druhou stranu měď jako taková je vodič elektřiny a tudíž zobrazuje také dobrý průběh nebo úspěšné provedení věcí. Nicméně i v tomto případě je o proti zlatu horší variantou.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.