DF - Monentky

20.11.2020

Podotýkám ještě jednou, že rád píšu, takže se budu snažit taky k těm fotkám něco říci a sem tam dát nějakej ten tip, za ta léta, který se vám může hodit, ať máte taky unikátní fotky.

Jedním z mých cílů je i obloha a že se dá na obloze uvidět ledacos, to jistě znáte, když si v létě lehnete na trávník a pozorujete mraky. Některé jsou skutečně úžasné a sem tam člověk lituje že zrovna nemá foťák po ruce. Nicméně sem tam se zadaří a člověk je pak na takovou fotku velmi hrdý, kor když se pak někde publikuje, či vystavuje po světě. Nabízím vám tedy pár takových, focených po roce ze stejného místa a ve stejný den (neuvěřitelná náhoda, ale to už k focení momentek prostě patří).

A teď jednotlivý popis foteček - místo: Dětská nemocnice. První je něco jako polární záře nad Brnem. Vznikla díky lámání světla a stínů přes mraky při západu slunce, což v reálu bylo ještě působivější, než na fotce, ale to si jistě dokážete představit. Druhá je pak něco mezi čarodějnicí a slonem, záleží jak se na ni podíváte. Bohužel se mi ji nepovedlo zachytit dříve a udělat tzv. sekvenční fotografii, protože původně to totiž byl moc kásnej pes, ale i tak tato fotka hodně zaujala.

Obojí jsou naprosté originály (jen zmenšené). A jak můžete vidět, tak netřeba nějaké programy na úpravu fotek, aby jste vyfotili něco tzv. echt. hezkého. Jediné na čem záleží je vaše pohotovost, nabitá baterka a trocha toho umu na kompozici fotky a když si navíc ještě zkusíte počkat na to, aby jste tam zachytili i vlaštovku, jak letí přes mrak a ne celé hejno (což už vyžaduje dobré načasování i trocha toho štěstí), tak to pak nemá chybu. Nicméně pak taktéž zamrzí i to, což se mi stalo letos v ten samý čas, že nemáte nabitou baterku a máte před sebou duhovou oblohu (ne duhu). To se pak tlučete do hlavy, protože to už je skutečný světový unikum. Takže vám nezbývá, než polknout slinu, zanadávat a pobrečet si, tak říkajíc.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.