J.Verne - příklad dobrého spisovatele

22.07.2020

J. Verne to tak dělal tak, že dopoledne po snídani psal a pak odpoledne sháněl něco dalšího ke knížkám, jež měl rozepsané, detaily, souvislosti a tak...

Pravda, nesedíte nad tím celý den, ale jste v tom ponoření do té doby, dokud vás to baví.

Verne si sice dělal pauzy, ale převážně psal a sháněl, nehledě na to, že o většině co psal se už vědělo, že to snad možné i bude, jen to přikrášlil... Třeba takových pět neděl v baloně - tam sháněl i nákresy balónu, ptal se na vztlak a tak... fakt číčovinky a díky tomu se dostal k jiným lidem a měl tak bohatý život.
Dnešní sci-fisti asi těžko shánějí informace o tom, jak může raketa letět ve vzduchoprázdnu, prostě to tam prsknou a hotovka, a to je rozdíl - nebo takové cestování časem, diletace času ap. to jsou věci známé, ale málo kdo promýšlí detaily a to je ten zásadní rozdíl v tom, aby i za sto let měla kniha úspěch a byla dokonce i naučná.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.