Kam jde po smrti duše?

24.07.2020

Již jsem si dvakrát prošel klinickou smrtí, ale co se děje potom, když duše odejde to nemám nejmenší páru a ani nechci polemizovat. Možná, že ještě chvíli setrvá na tomto světě, než si najde jiného hostitele (nově narozené mimčo). Možná, že je tomu úplně jinak. Třeba se promění ve světlo, myšlenku a je jen vzpomínkou, kterou živíme... tím jí dodáváme energii k přežití k delšímu času strávenému zde.

Možností je spousta.

Rozhodně si nemyslím, že by měla odejít někam do ráje, spíš že je v jiné dimenzi vnímání, kde jí je lehko, kde ji netrápí naše pozemské problémy. A jak se zdařila její pouť zde na zemi, tak se pak od toho odvíjí, co bude dál, zda se sem ještě vrátí, či setrvá v tom osvobozujícím "světle".

Je docela možné, že se narodí na jiné planetě v úplně jiné civilizaci, aby pomohla tamním obyvatelům s postupem výše, když sama dosáhne božského potenciálu (uvědomění si sebe sama a zákonitostí vesmíru), což by bylo celkem logické. Nesmíme uvažovat, že jsme ve vesmíru sami, ale že jsou tu i jiné formy života, které se také vyvíjejí.

Také se může například rozdělit na několik částí a působit v jednom čase na více místech v několika tělech... to je celkem zřejmé, když se podíváme do minulosti, tak vždy došlo k vývoji naší civilizace skokově za pomocí několika desítek lidí, kteří a to měli vliv. Mám za to, že jejich duše byly propojeny, že to byla kdysi jedna duše, která se rozdělila, aby pomohla ostatním ve vývoji na tom božském žebříčku.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.