Krtečkek básníkem

27.07.2020

Je to už řada let, co jsem začal s básněmi. Zprvu to za moc nestálo, ale postupně jsem si vytvořil svůj vlastní styl a píšu tak jak je mi nejmilejší.

V současné době mám napsáno něco kolem čtyř tisíc básní a zvažuju, že je budu postupně dávat sem na web (jen co rozšíříme diskový prostor), abyste si i vy mohli psem tam pročíst nějakou tu poezii, když na ni budete mít třebas chuť.

A to není vše.

Do budoucna chystám celý almanach všeho, co jsem jako básník napsal... Tedy tvorbu od roku 1997 až po současnost.

Jediné, co mě trápí je onen papír. Kdysi jsem to měl uložené na disku, ale disk mi shořel (doslova) a já tak přišel o všechny data. Bylo to uložené i na jedné diskuzi, ale i tu smazali, těžko říci proč. Takže jediné, co mi zbylo je štos papírů a do budoucna kupa nevděčné práce. Bohužel, jak šel čas, tak se mi ty básně v tom paklíku zpřeházely, takže už nevím, jak co šlo přesně po sobě. Někde mám uvedená data, jinde ne. Škoda, že jsem se nad tím nezamyslel dříve, no, co už. Ale myslím, že poznáte, co bylo v počátku a co je již pokročilejšího data. Byť některé z nich jsou tak i tak přitažené za vlasy.

A jak píši básně?

Mám oblíbený jednoduchý rým a snažím se básní vždy tvořit příběh, takže většina mých básní je celkem dlouhá a lituju ty děti, co by se to eventuelně měly učit ve škole. :D Ale o to víc jsou ty básně zajímavější, což pak jistě posoudíte sami.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.