Nedělní TK vlády... víc než úsměvné odpovědi

08.09.2020

Na dotaz KOLIK respirátorů FFP2(jejich účinnost/ochrana proti Covid-19 je v řádu 80-90%) dostanou důchodci pan premiér neodpověděl... jelikož známe přibližná čísla u skladu státních hmotných rezerv i jednotlivých resortů, tak půjde nejspíše o JEDEN, max. dva kusy. Když vezmu v úvahu, že jde o jednorázovou pomůcku (omezené použití), jak to bude stát řešit?

Když tedy budu mít na sobě respirátor FFP2, nepůjdu do karantény, ovšem zde vzniká otázka komunitního přenosu. Jak MZd, potažmo hygiena zjistí, zda jsem si na něj nějak nesáhl (tak jak p. premiér při duelu s p. Vystrčilem na Primě), jak zjistí, že jsem si řádně umyl ruce (umyl si je, vydezinfikoval?), jak zjistí, že jsem takovýto nebezpečný odpad (ještě na něj nikde nemáme vyčleněny kontejnery!!!) řádně zlikvidoval, zda jeden a tentýž respirátor FFP2 nenosím už třeba 14dní/měsíc atd.? Zda jsem ho měl řádně upevněn... zda jsem si neprotřel oči (u většiny dětí tak běžné), nešťáral se v uchu atd.

Jistě si mnozí z vás vzpomenou na epidemii žloutenky, když byla na ZŠ, celá třída a to vč. pedagoga šla do karatnény! (a že ta karanténní opatření nebyla nijak drastická). Proč? Aby se zamezilo komunitnímu přenosu! A jelikož je dle p. Jágrové Covid-19 kapénková infekce, tak se chová stejně jako TBC, žloutenka, či chřipka... (více v příspěvcích níže zde na NSOČI)...

Otázek je mnoho a tato polovičatost (pokud by se jednalo o skutečně smrtelně nebezpečný vir) se mi zdá no...

Z TK vyplývá, že současná situace kolem Covid-19 je v podstatě jako u chřipky (dle slov p. premiéra) a trasovat se budou POUZE těžké případy... Větší nesmysl jsem neviděl!!! Takže pokud někdo bude mít komplikace z důvodů alergie, astmatu, cukrovky, sliznice, špatné imunity, tak bude trasován a ostatní potencionální přenašeči ne??? Větší blbost jsem ještě neslyšel! Jestli se pod tato slova podepíše hlavní hygienik, tak zasluhuje odstoupit z funkce a to na minutu!

Také p. premiér uvedl jednu (dez)informaci a to že rouška chrání i svého nositele! Jen mě tak zajímá když tedy rouška chrání svého nositele, na co tedy je třeba respirátor FFP2? (potažmo 3)! Na netu je video z jednání v PS, kdy p. ministr zdravotnictví A.Vojtěch jasně říká, že rouška nemá chránit nositele, ale naopak rozšíření nákazy (pokud je člověk nemocen, tak jako např. u chřipky, kdy si ji nemocný člověk nasadí, aby zabránil přenosu dál!) - pohledám a bude v komentářích zde.