Pozitivní myšlení

14.07.2020

Co nám pozitivní myšlení může přinést?

V prvé řadě je to pocit, že krása může být ve všem, na co se podíváme a to i ve špatných věcech, protože i špatné věci jsou pro něco dobré. Díky pozitivnímu myšlení se dokážeme zbavit všech druhů strachů, které nás opanují. To jsou především strach ze ztráty lásky, strach ze stáří, strach ze smrti, strach z chudoby, strach z kritiky a strach o zdraví. Každý z těchto strachů podkopává naše myšlení a proto bude dobré, když se tyto strachy naučíme ovládat a využívat je ve svůj prospěch a nikoli proto, aby pracovali proti nám. Štěstí není o tom, že ho někdo má a jiný ne, je to právě o tom, zda dokážeme těchto šest strachů perfektně ovládnout.

Více se v myšlenkách zabývejte těmi pozitivnějšími věcmi a věnujte jim více času než těm špatným a uvidíte, že se vám posléze začne dařit a váš život získá tu správnou jiskru, kterou jste tak urputně chtěli mít. Všechno na co pak pomyslíte se vám splní a to nemluvím jen o majetku, ale i o rodině a vztazích mezi lidmi. Budete totiž přitahovat to, na co myslíte. To je zákon vesmíru. Nemyslete tedy na to, co nechcete, ale na to, co chcete a ono se vám to splní.

Začít můžete tím, že přestanete myslet na to, "co by kdyby", ale začnete myslet na to, co skutečně chcete. Při svém vyjadřování se snažte toho "BYCHA" (já bych chtěl, já bych, co kdyby, až by...) co nejvíce omezit a nevyslovovat jeho jméno. Snažte se myslet a řídit tím, co skutečně chcete... tedy "já chci, já udělám, až to udělám atd." To je totiž na tom to nejdůležitější, přimět mysl, aby jednala přímočaře a výsledky se v brzké době dostaví, to mi věřte. Avšak nestačí jen tak mluvit, musíte tak také myslet!!! Mysl je vaším duchovním statkem, tak se o ni podle toho starejte a denně to trénujte a uvidíte, že se vám pak začne skutečně dařit a budou vám v životě věci vycházet, tak jak si vy přejete a ne tak, jak je vám život předkládá pod nohy. V životě totiž nemáte kontrolu nad ničím, kromě jiného, než jsou myšlenky a vaše reakce, jež z těchto myšlenek vycházejí. Tato božská výsada je jediným prostředkem, kterým můžete řídit svůj osud. K tomuto účelu jste byli obdařeni silou vůle, tak ji použijte, když teď máte tu možnost a čtete tyto řádky!!!

Lidé s negativním myšlením se kdysi snažili přesvědčit T.A.Edisona, že nemůže sestrojit přístroj, který by zaznamenával a reprodukoval hlas, protože říkali: "takový přístroj ještě nikdy nikdo nevymyslel", Edison jim ale v tomto nevěřil. Věděl, že lidská mysl dokáže stvořit cokoli, na co si pomyslí, když tomu člověk dostatečně silně uvěří a bude hnán silou své vlastní vůle, a právě toto umožnilo Edisonovi postavit tento "zázračný" stroj... Na tomto příkladu můžete vidět, jak je důležité mít pozitivní myšlení, protože pokud ho máte, tak se vám ten nápad v hlavě zrodí sám od sebe, stačí jen věřit, že to jde a ono to půjde. Je však třeba vytrvat, pokud se věci nedaří a nenechat se stáhnout zpět do pochybností...Další takový příklad můžeme nalézt u Henryho Forda, který sestrojil automobil a poté prohlásil, že takovéto vozy budou jednou jezdit po celém světě... Nikdo mu tehdy nevěřil a podívejte se teď. To je síla myšlenky, kterou měl, jeho mysl byla pozitivní a otevřená nápadům, proto teď jezdíme v autech a nechodíme pěšky.

Neúspěšní lidé se vyznačují jedním společným rysem. Jsou jim známy všechny příčiny neúspěchu a mají podle svého přesvědčení nepřekonatelné alibi, objasňující proč to, či ono právě nejde a proč oni jsou právě tak neúspěšní. Zabývají se tedy jen tím proč jsou neúspěšní, pokud by svůj čas věnovali tomu, jak úspěchu dosáhnout, tak se jim úspěch dostaví až k nohám úplně sám. Pamatujte si: "Svět zajímá pouze jediné - dosáhli jste úspěchu?" a je jedno zda je to úspěch materiální, duchovní, či rodinný... důležité je, aby ten náš život měl nějaký smysl a cenu... Každý si přeci zaslouží svých 15 minut slávy, tak pro to nemůžete být právě vy?!

Proto je dobré pozitivně myslet a radovat se z maličkostí, protože ty maličkosti nám pak dávají za celý den jednu velkou radost, že jsme ten den prožili úspěšně a se štěstím, tak proč toho nevyužít a nenechat toto štěstí, aby k nám přišlo? Stále váháte? Neváhejte a zkuste to, za zkoušku přece nic nedáte a když se vám bude dařit, tak jedině získáte.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.