Práce s láskou aneb Jak vytvářet správné hodnoty?

16.09.2020

Vše co děláte, dělejte s láskou. Protože ta jediná vám ukáže cestu, kudy jít dál. Je to nezměrná energie, která provází vaše činy. A právě tato energie se do těchto činů "vrývá". Když tedy budeme konat nějakou činnost a budeme přitom myslet na to, že to někomu pomůže, tak nám to dopřeje radost a práce nám půjde od ruky a i výsledek bude mnohem lepší, než když tuto činnost budeme dělat z donucení. Najděte si v každé činnosti to hezké a toho se držte, jde to. Na všem se dá najít to krásné. Ať již činnost jako taková, která vás baví, tak už i to, pro koho to děláte. Zkuste si třebas představit daného člověka jak danou věc používá, jak mu slouží a jakou má radost z toho, že to plní svoji funkci.

Práce je práce a ne vždy se nám v práci daří, ale to není důvodem k tomu, abysme na práci jako takovou zanevřeli. Když budeme myslet na to hezké, tak se nám bude dělat o mnoho líp. Když vám například šéf v práci něco vytýká, tak se na chvíli zastavte a zamyslete se nad tím, zda má pravdu a zda to tak je správně. Podívejte se na svoji práci jeho očima. Nutí vás dělat ve stresu? Daný výrobek musí být co nejdříve hotov a včera bylo pozdě? Nenechte se rozhodit, dělejte svým tempem, ale na druhou stranu se snažte vyhovět. Neděláte to přeci pro šéfa, aby si odškrtl další věc ze svého plánu, ale děláte to právě pro toho člověka, kterému to pak následně bude sloužit. Třeba už na to čeká a potřebuje to, protože už všechny zbylé výrobky na skladě došly a on nemá jak to sehnat a je to na vás, abyste je vyrobili.

Poproste vesmír o to, ať vám k tomu dá dostatek sil a vhodné podmínky, aby daný výrobek byl co nejdříve na skladě a dostal se tak k zákazníkovi a mu pak následně dobře sloužil. Vesmír si najde tu správnou cestu, aby tento výrobek došel právě k tomu člověk, co to potřebuje. Nezapomeňte na to, že vše co do toho výrobku vložíte, jakou energii, takovou pak ten výrobek bude mít. Když tedy budete ve stresu, budete dělat liknavě ap. Tak tento výrobek nemusí sloužit, bude poruchový, či se vám práce nezdaří vůbec. Je třeba dělat pečlivě, kvalitně a přitom se vyvarovat chyb. Práce kvapná, málo platná. Toto vždy mějte na paměti. Neděláte to jen pro sebe, abyste na výplatní pásce měli peníze, ale i pro druhé, pro ty především...

Je třeba si to celé nastavit tak, abychom dělali tak, aby nás to bavilo. Najděte si tedy na dané práci to, co vás baví a když vás něco nebaví, tak se snažte o to víc, protože tak alespoň vyvážíte to, co tak říkajíc nemusíte.

Je jedno, na co se člověk zaměří, v každé práci a u každého výrobku se dá najít to hezké. Zastavte se na chvíli a dopřejte si alespoň na pár sekund čas o tom, jak k dané práci přistupovat. Uvidíte, že vám pak půjde práce lépe od ruky a bude se vám dařit a následně budete i oceněni. Ale nedělejte to pro ocenění, či vyšší plat, ale proto, že chcete dělat dobré věci, které budou sloužit druhým, vesmír to vidí a ocení vás, dříve, či později.

Nastavte si to v práci tak, abyste měli pohodu a každý den se z něčeho těšili. Co se mechanické a jednotvárné práce týče, tak u ní můžete přemýšlet klidně i nad jinými věcmi, ale je třeba si vybrat takové, které s danou prací harmonizují. Stahujete například z drátů bužírky? Představte si tedy, že každý takto obnažený drát, který jste stáhli, je jeden člověk, který díky vám uviděl vaše světlo, to jak záříte, jak jste dobří, že jste ho dokázali navést na cestu světla, dobra a lásky. Balíte něco ve fabrice? Představujte si, že dáváte obal svým plánům a jak dobře budou zabalené, tak takové pak budou i navenek. Plánujete něco? Představte si, že tak jak danou věc plánujete, tak stejně plánujete i cestu svého života... Zkrátka na všem se dá najít něco, nad čím se dá přemýšlet a co souzní s danou prací. A právě díky těmto věcem vás pak následně bude práce bavit a půjde vám lépe od ruky. Nejen že pak daná práce bude kvalitní, ale i vy získáte a daleko víc, než když budete tuto práci nesnášet a dělat ji z donucení.

Díky všemu může člověk růst, ať již se jedná o jakoukoli práci.

A nezapomeňte, špatný výrobek s sebou nese špatné vibrace. Takže se dostane k člověku, který si to po právu zaslouží. Nicméně následně pak na výrobek bude nadávat, že nefunguje, bude mít kupu starostí s vyřizováním reklamací a bude žehrat na toho, kdo jej vyrobil. Tohle chcete? Aby se tyto špatné vibrace po sléze zase dostali k vám? Jistě že ne. Proto dělejte všechno tak jak nejlépe umíte. Nebojte se do toho dát to nejlepší co je ve vás. Odměnou vám bude pak to, že daný člověk bude spokojený s vaší prací, ať už mistr ve fabrice, tak ředitel, že jeho firma je dobrá, že odvádíte kvalitní práci, tak i zákazníci, kteří budou s vaší prací spokojení. Nebude trvat dlouho a projeví se to tak, že dostanete přidáno, jelikož pak následně bude více zakázek. Uvědomte si, že i vy, to malé kolečko, které je v tom velkém soukolí má na tohle vliv.

Pravda, záleží i na kolektivu. Ne každý má to štěstí přijít do ideálního. Nicméně můžeme tento kolektiv stmelit naši vlastní pílí, když už to neudělá vedoucí. Jak ptáte se? Všiměte si práce ostatních, pomožte, když je třeba, usmějte se na lidi kolem sebe, hledejte v každém to dobré, poraďte, když si někdo s něčím neví rady a především se snažte, aby ta vaše práce byla co možná nejlepší, aby ve vás lidé viděli příklad. A že vám někdo závidí, že máte větší plat než on? Není nic jednoduššího, než si s ním popovídat a říci mu, jak k práci přistupujete vy. Poraďte mu, ať i jeho plat se zvýší. Nikoho do ničeho nekopte, jen mu ukažte cestu, je pak na daném člověku, jak k tomu bude přistupovat. Zda si vaše rady vezme k srdci, nebo ne. Každý máme nějakou cestu a je na nás, abychom lidi kolem sebe brali tak, jak jsou. Se vším, co k nim patří. Nesnažte se člověka změnit, jen mu nabídněte možnosti co třebas udělat líp a jinak, aby se i jemu dobře dařilo. A že je zrovna váš nepřítel? Nevadí, i přesto pomožte, protože tím mu dokážete, že vy máte sílu a nebojíte se ani svých nepřátel. Oni se totiž po čase, když takto budete jednat, stanou vašimi nejlepšími přáteli. Na druhou stranu pomáhejte tam, kde vidíte, že to má smysl.

Neházejte hrách sviním.

Pomožte jen těm, co si to zaslouží. Zamyslete se nad tím, jaké jsou jejich trable a co všechno právě oni mají doma a co musí řešit. A když budete cítit, že jim můžete pomoci, tak pomožte. Ale vyvarujte se pomoci těm lidem, co si to nezaslouží, protože ti vás pak ještě pošlapou. Je třeba se podívat na člověka jako celek, co je jedna hádka, či nedorozumění, či jistý negativní postoj, to jsou dočasné věci a třeba daný člověk nemá v dané situaci na výběr a jedná jak nejlíp dokáže. Zvažte, zda je to dobrý člověk a nebo ne, tedy v jádru. Nehleďte na to, co se děje v práci, ale v jeho životě, pokud o tom občas mluví. Je tedy třeba najít to dobré, ohodnotit jeho činy, jeho práci a byť se mu nedaří, či vytváří v pracovním kolektivu nesváry, tak se ptejte sebe sama proč to asi dělá? Nemá jinou možnost, nebo je skutečně tak zlý, že je nepřející?

Práce a pracovní kolektiv ve kterém se nacházíme je náš druhý život, který nás ovlivňuje. Kolikrát jdete z práce a jste rádi, že jste vypadli... a je jedno proč. A ráno znova do takové nenáviděné práce? Dejte pokoj. Buď to v práci sami změňte nebo odejděte a najděte si jinou, vyplatí se vám to. Všechno někam vede... Třeba tato nenáviděná práce pro vás byla tím, abyste si uvědomili svoji hodnotu. Vesmír vám vždy nabídne to, co je pro vás důležité. Zvažte tedy, zda být v dobrém kolektivu, kde je sice míň peněz, než třeba v práci, kde je peněz hafo, ale kolektiv špatný a pracovní podmínky otřesné. Vím, v dnešní době si člověk moc vybírat nemůže, ale když budete žádat vesmír o to, aby vám poskytl takovou práci, jakou si zasloužíte, tak vám ji po čase, až uvidí, že to má smysl, dopřeje. Vložte svoji práci a vše co se v práci děje do jeho rukou a vězte, že se o vás postará a nenechá vás strádat víc než je nutné pro váš růst.

Pokaždé, když takto budeme žádat o lepší pracovní místo, či kolektiv, tak mějte na paměti, že vesmír nic nedělá bezdůvodně, třeba máte daného člověka něčemu naučit. To nevíte. Třeba pak odejdete z dané práce a daný člověk si uvědomí své chyby a vaši hodnotu a půjde následně ve vašich šlépějích. Proto vždy jednejte tak, jak chcete, aby bylo jednáno s vámi, protože vše se k vám po čase zase vrátí a veškeré vaše prohřešky, které jste udělali se zlým úmyslem dostanete zpět. Vesmír vše vidí a řídí chod věcí tak, aby jste se i vy učili, buďte tedy pokorní a děkujte mu za to, co právě máte, protože je to vaše odměna za to, jak jste v minulosti jednali... Vše vyústilo až sem, k těmto řádkům a tomuto článku... To že se právě vám dostal do ruky a čtete ho, má nějaký vyšší význam. Třeba si z toho máte něco odnést, na něco se zaměřit, něco udělat jinak. Proto, když máte teď čas a dočetli jste to celé až sem, tak se na chvíli zastavte a zamyslete se nad svojí prací a kolektivem v ní. Můžete něco zlepšit nebo ne? Uvědomte si ale, že když budete dělat změnu, tak to neděláte pro sebe, ale pro všechny... pro to, aby to bylo lepší... krásnější, abyste se do práce těšili, aby vás to tam bavilo...

Co myslíte, byl tento článeček k něčemu? Posunul vás zas o kousek dál, nebo si myslíte, že je to blbost? Toto jsou mé zkušenosti, kdy jsem dělal ve fabrice mistra, všichni mě měli rádi a každý z fabriky se chtěl dostat ke mě na dílnu, čím to asi bylo? A dodneška na mě vzpomínají, jelikož už to není takové jako dřív, dostali někoho jiného, po té, co jsem z práce odešel někam jinam.

Vše se dá, jen je třeba vůle... požádejte vesmír o to, ať vás vede nejlepší možnou cestou k blahu všech okolo vás a uvidíte, že se věci začnou měnit...

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.