Proč žijeme?

12.09.2020

Proč zde žijeme? Na co máme přijít? Jak se máme rozhodnout? Být, či nebýt? Nikdo to za nás neudělá, musíme se k tomu postavit sami. Tak jako má moje žena strach o mě, tak já mám strach i o ní a nejen o ní, ale o každou dobrou duši.Víte, mám teď za sebou zajímavé zážitky, možná štěstí, že se mi o nich nesnilo. Možná, že je to tak dobře, byť mívám prorocké sny. Vím jen jedno. Láska ta dokáže mnohé, i hory přenášet.

A když vás kousne had, tak to bolí. A proč to tak bolí, protože vám zajel až do masa, hluboko. Hluboko, do vaší podstaty. Přesně tak. Jak tedy s tím naložit? Snad bychom se měli zamyslet nad sebou, jakými ve skutečnosti jsme, čemu a komu věříme a čemu a komu zase ne. Člověk je někdy na rozcestí a neví, kterou cestou se dát, co dělat pak? To si musíte poradit sami. Hlavně vždy jednejte podle svého srdce, protože to jediné ví, co je správné.

Jak bylo řečeno v pohádce Sůl nad zlato s Weichem. Najděte pevnou půdu pod nohama. A kde ji nalézt? Jen v sobě. Rozmlouvejte sami se sebou. Každičký den. Cesta se objeví, i ta pevná půda pod vašima nohama.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.