Rouška tehdy a dnes aneb Čeká lidstvo další morová rána?

07.09.2020

Svým způsobem je to tu zase, jen jinak... dle hygieny jde o kapénkovou infekci - tedy něco jako chřipka, žloutenka, TBC... když si vzpomenu, jak to stát (ne)zvládl naposledy v Brně při epidemii žloutenky, tak se ani nedivím dnešnímu stavu... co bylo pozitivum, že DPMB každý den dezinfikovalo vozy a lidi si nakoupili dezinfekci na ruce... chodilo se bez roušek... tam, kde byly umístěny stojany na dezinfekci v OC ap. tak dezinfekce nebyla a tím se to (také) šířilo dál... další problém byli bezdomovci... atd atd. no, celkem cca 530 nakažených lidí na konci epidemie...

a dnes? z rozumového uvážení (pokud se tento vir nešíří tak rapidně vzduchem a skutečně jde jen o kapénky) tak stačí štít a pořádně si umývat ruce :) ale pokud chcete mít kor jistotu, tak se chovejte jako za chemického cvičení :) nicméně ze zpráv ze zahraničí se proslýchá, že byl nalezen i v odpadních vodách a tudíž je tu jistá šance, že zmutuje a dostane se tak do pitné vody... takže doporučuju převařovat a nespoléhat se ani na balenou vodu (ta převařená nemůže z principu být, jinak by se z ní ztratila veškerá chuť i minerály) :) nicméně pivo jako takové je v této době asi jediné, co se dá pít, protože se vaří a ne krátce :)

další věcí je i nashromáždění nemocných na jedno místo (viz italské a wuchanské nemocnice ap.)... vždy, když se tak udělalo v minulosti, došlo na tzv. morovou ránu... promoření je v tomto případě svým způsobem nutnost... co se pak průběhu týče, tak se zdá, že to s tím virem není tak zlé (mrtvých není mnoho, statistiky říkají, že se v podstatě nic nestalo), byť zatím o něm nevíme zhola nic :o (otázkou je proč)... ani nevíme, zda je přírodního, nebo umělého původu... známe jen příznaky, které jsou podobné chřipce (mimo zvracení a bolesti hlavy), ale také to tak nemusí být... lidé jsou masírováni ze všech stran a když jim někdo řekne, že je tu nebezpečí, tak zpozorní, nastartují se obranné mechanismy v mozku a člověk hledá stéblo, kterého by se mohl chytnout... takže na řadu pak přichází protilátka ve formě očkování (dle mě naprosto zbytečného - na chřipku)... ale jelikož vám každý dr. řekne, že i tak můžete chytit chřipku, tak jste opět v tom kolotoči a ve stresu, ba co víc, tělo je oslabeno očkovací dávkou... ptal se vás snad někdy někdo při očkování na to, na co jste alergičtí? ne? proč? klidně může dojít ke kontraindikaci a místo pomoci, kterou toto očkování má za cíl se stane pravý opak!

Ano, vážně nemocným lidem se to doporučuje, ale když si uvědomím, že už jsem vážně nemocen a mé tělo slábne, má cenu se udržovat při životě, nebo v pokoji a klidu zemřít? To je otázka pro každého z nás.

Zdravý člověk (dnes už ne všichni - spíš tak 0.001% populace) toto překoná bez problémů, případně i s těžkým, ale přežije to. Takže se DNA - tedy lidský genom pročistí a zbaví těch "slabých" (špatných) předpokladů k přežití druhu jako takového... já vím, je to drsné, ale myslím, že už bychom neměli uvažovat jako jednotlivci, ani jako stát, ale přemýšlet jako druh, který nechce vyhynout...

je třeba se tedy přizpůsobit nastalé situaci... takže za mě promoření je ta správná cesta, nicméně je třeba ji dělat opatrně, ale především v době, kdy máme dostatek ovoce a zeleniny, tedy vitamínů, jež jsou základem odolnosti organismu. Také dostatek pohybu a především žít bez stresu :) protože jaká je mysl, takové je i tělo... už mnohokrát se stalo, že se lidé vyléčili z nevyléčitelných nemocí a proč? Měli dobrou mysl... nebo věřili v placebo efekt... tak jako za první světové, kdy se vojákům místo morfia píchal cukr, protože už nebylo... a mnohým to skutečně pomohlo! Vemme si z toho příklad do budoucna.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.