Roušky ano nebo ne? Je v tom jedno velké ALE!

05.09.2020

Pokusím se odpovědět na dotaz, který JE VE VZDUCHU, ALE NIKDO Z VLÁDY NA NĚJ NECHCE ODPOVĚDĚT, NEBO SE MU VYHÝBAJÍ a to ohledně roušek a uvést stav věcí na pravou míru... protože už mě to serínkuje!!! A prosím každého rozumného o sdílení, děkuji!

rouška a její používání:

chirurgická vydrží 2-4hod. před nasazením je třeba důkladně umýt ruce, nasadit si rukavice, a posléze je ji třeba opatrně sejmout a zlikvidovat jako nebezpečný odpad (kde že máme ty kontejnery na nebezpečný odpad???), totéž s rukavicemi a opět si umýt ruce!!!

bavlněný hadr (takový mají i HZS): vydrží o něco déle (dle vyjádření chlapů z HZS je používají jen na nejnutnější dobu, jinak zasahuje speciálně vycvičený tým), ale způsob likvidace je stejný (jedná se stále o jednorázovou ochrannou pomůcku!!!)

doma ušitá rouška z trika/bavlny - použití (momentálně jen někde např. v MHD), takže když si ji nasadím, tak už bych na ni neměl sahat a když si ji opatrně sejmu (nesmím se dotknout vnější strany roušky, tam mohou být cizí kapénky - tedy infekce), tak je třeba ji uzavřít do pytlíku, umýt si ruce min. mýdlem a pak použít další STERILNÍ (z DRUHÉ kabelky, na kterou nebudeme v žádném případě sahat neumytýma rukama - sáček kontaminovaného materiálu a sterilního materiálu musí být dostatečně od sebe, aby nedošlo u sterilního ke kontaminaci)!!!

Běžný způsob nošení roušek: nandám na xicht, když vstupuji do MHD, tam ohmatám madla (kde může být potenciální infekce), sundám si roušku při vystupování (většinou pod bradu, nebo do kabelky/kapsy), NEUMYJI SI RUCE!!! Po cestě se sem tam podrbu na nose, kuřáci si zapálí cígo, nebo si sem tam někdo protře oči (nákaza se dostává do těla díky špatné hygieně), znova nastupuji do MHD (musel jsem přestupovat), kontaminovanýma rukama nasazuji roušku (klidně i zcela čistou, když mám náhradní) na xicht, dotýkám se přitom většinou celé roušky (bez toho to jaksi nejde!!!), takže se mi infekce dostává i tam, kde by neměla vůbec být (pod roušku přímo k nosu a dýchacím cestám), tudíž tato ochrana ztrácí smysl, ba co víc, je nebezpečnější, než být bez roušky!!! ... tohle je BĚŽNÝ KATASTROFÁLNÍ STAV, KTERÝ ŠÍŘÍ INFEKCI!!!

Běžně prodávané jednorázové chirurgické roušky stávaly 50 haléřů (info z nemocnic)... dnes se jejich cena za kus pohybuje běžně kolem 10Kč v každém větším stánku, nebo obchodě (a to nebalené - možnost kontaminace!!!)

Tímto je snad řečeno vše potřebné! Už vám to všem došlo?!

p.s. odborníci mě jistě doplní, ale podstata byla řečena :)

(Krteček)