Serafe, zachraň nás - Noční souboj

23.10.2020

Agátka spala jak zabitá a to nejen po tom souboji s bojovými vlky, ale taky kvůli tomu, že jí do limonády namíchali uspávací prostředek. A ač spala, tak měla neklidné sny. Byla v goblinském městě a viděla je bojovat s neviditelným nepřítelem. Došlo i na ni. Ucítila, jak ji cosi udeřilo do ruky, až to zabolelo. Z ruky jí náhle vytryskl pramen krve. Nikoho neviděla a proto zkusila kouzlo světelného paprsku a stoupla si do něj a tu, jak se nepřítel přiblížil, jej uviděla. Byla to krvelačná harpyje, která byla o půl těla větší než Agátka. Vyděšeně se probudila, právě včas. Lumpové už stáli u její postele a chystali se ji zabít. V mžiku sáhla po dýce, kterou měla za opaskem. První útok odrazila ještě v posteli a propíchla prvního zlosyna. Vyskočila z postele a snažila se dostat ke svému meči. Musela si cestu probojovat s dalšími kumpány, kteří jí stáli v cestě.
"Neutečeš!" zaznělo od koňské hlavy, který stál u vchodu do místnosti.
"Tvé dny jsou sečteny," vykřikla Agátka a vrazila dýku dalšímu lumpovi do hrudi.
"Pchá, nás je dost, všechny nepřemůžeš," vykřikl další.
"A tahle je pro tebe!" čepel však narazila na drátěnou zbroj útočníka a jen se svezla dolů.
"Nevyjdeš odtud živá!" vykřikl další, když se meteorům vyhýbal, ale marně, i jeho zasáhl kousek.
Ještě zbývali dva a koňská hlava, ale s těmi si už poradila. Koňská hlava, jak uviděl že už je vše v trapu, tak sebral meč a vypadl z pokoje na chodbu.
Agátka, když to viděla, tak se zuřivě pustila do těch zbývajících dvou, jen ať ještě stihne tu koňskou hlavu dostat... především však magický meč, to v těchto končinách byla velká vzácnost. Skolila tedy ty lapky, vzala si ze zásuvky doporučení pro prince a hned se dala po stopách koňské hlavy...

Ten na nic nečekal, sedl na koně a nocí uháněl pryč. Naštěstí tu noc velice mírně pršelo a tak se dalo jet podle koňských stop.
Agátka se dostala až na Severní křižovatku, tam však stopa končila. Co teď? Jet do Přístavního města, nebo směr severní panství, do míst kde vládne Dukárt? Beze zbraně? Tam je nebezpečno. Či snad zpět do hostince? Rozhodla se pro Přístavní město, tak jako tak se tam musí hlásit, ale bez meče? "Snad se to bude dát nějak nahradit, takováto velká ztráta, ale jak to princi vysvětlím?" přemýšlela nahlas.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.