Shrnutí ohledně roušek a jednání vlády - výzva k diskuzi

21.08.2020

Je to pouze zkopírovaná moje reakce na téma roušky

Za nouzového stavu jsem nosil roztříhané triko, jen když jsem šel ven se psem z povinnosti (na cca 10min.), ael stejně jsem nikoho nepotkal - celý den jsem jinak doma, žena ji musela mít v práci po celý den - málem padla za vlast (astmatik). Nutno dodat, že tehdy se ještě nevědělo, co je to zač a tak vemte v potaz, že se lidé oprávněně báli, i média udělala své - těžko se třídily informace, nebo spíše se třídit ani nedaly, celý svět ovládla kovídie, ale už v prosinci mi bylo jasné, že to zas tak horké nebude, když MZd prohlásilo, že to nemá smysl hlídat, když je chřipkové období - a celkem to chápu - dobrý krok, nicméně jako negativum vidím onu "letáčkovinu" na letištích (a povolení vcestovat do země - převážně cestovky) v době, kdy k nám cestovali turisté z nakažené asie - být to skutečně smrtelný virus, tak asi máme za tento přešlap po ptáákách a ještě teď se z toho vzpamatováváme. Co se itálie týče z logického úsudku vyplývá jedna věc - naakumulte nemocné/pozitivní do jedné oblasti (nemocnice) a nemoc bude kulminovat geometrickou řadou... pokud to byl skutečně nebezpečný virus tak opatření která přijala vláda hned co se objevili první nakažení potažmo skutečně nemocný (zůstat doma) schvaluji - je to nejlepší a nejefektivnější cesta jak vir nešířit, potřít a zastavit. Děje se tak i u vojáků, kteří se vrací ze zahraničních misí, ti taktéž mají karanténu. Tehdá se báli všichni i vláda. Vzpomeňme na urgentní zakoupení prvotřídních masek pro hrad a další věci. Nicméně už neschvaluji co se dělo dál a tedy špatnou koordinaci v rámci vlády tedy spolupráci MV a MZd, následné sliby a sliby a pak nakoupení předražených pomůcek, rozprodání státních rezerv (i když díky za to v podstatě - šlo přecijen už o zastaralé kovy - nízká kvalita - možná to ulehčilo státnímu dluhu) a další věci na to navazující jako je likvidace soukromého sektoru a ekonomiky (i když tady v tom případě to případě to bylo celkem diskutabilní a snad i odůvodnitelné, ale jen do určité doby).

Dneska je situace zcela jiná, nepřítele (vir) známe, sice o něm nevíme zhola nic (informace se neustále různí, má několik kmenů a každý reaguje jinak s jinými příznaky), ale je nám už všem jasné, že takto fungovat nemůžeme , je to to samé jako bychom se zakrtkovali pod zem či do sterilního prostředí a pak vyšli na světlo boží - první obyčejná chřipka by nás usmrtila - mám za to, že už jsme tak jako tak promoření a většina si tím už dávno prošla bez nějakých větších komplikací - podotýkám však, že nechci zlehčovat vážné stavy pacienů, kteří to prostě nedávají, či zemřeli, ale je třeba si uvědomit, že takto to je u každé nemoci, někdo to prostě nevydrží (ať již z jakéhokoli důvodu) - je to přirozená selekce na planetě a odolnost organismu - zachování nejpříspůsobivěživších (sakryš, asi v tom mám chybu :D) genenů - takže jde vlastně o čistotu genofondu u druhu jako takového, což je zcela přirozený vývoj evoluce, silný přežije, slabý padne (a ač se to zdá býti neetické, je třeba si uvědomit, že z hlediska generací je to nejlepší možná cesta jak přežít). Nechci tím říci, že nemáme nemocným pomáhat, že nemáme chránit slabé a nemocné, ale když už to dopadne tak jak to dopadlo u některých, že za to zaplatili životem, tak si uvědomit tuto podstatu toho všeho, ve smyslu špatný gen nebude ohrožovat celek (přirozená selekce) - zajde sám. Prostě jen poděkujte a zatlačte slzu v oku, dal/a život za další a lepší generace :) Toliko takové malé shrnutí toho všeho. Ps. omlouvám se, že jsem se zas tak rozepsal.

Ještě k tomu dodám, (nj byl jsem si zapálit tak mi to šrotovalo v hlavě) jednu věc a to, že druhou vlnu vidím zcela normálně 50/50 s nebezpečností asi takovou jako je chřipka. Je třeba si uvědomit že ač chceme nebo ne je to ve světě a ze světa se to zas e vrátí jako klasické virové onemocnění - už jsme se poučili a můžeme se k tomu postavit rozumně - tedy kdo pociťuje jakékoli virové příznaky, nech ť zůstane doma, kontaktuje lékaře, který určí další postup a pokud musí ven tak nasadit roušku, ael skutečně jen tehdy, pokud jsme si vědomi svého špatného zdravotního stavu způsobeného "nějakou" virózou obecně. Myslím, že toto by se mělo stát standartem i v době chřipek, nejen teď v létě - ona ta první vlna akce Moje rouška chrání tebe má něco do sebe, ale na druhou stranu to netřeba přehánět. Pak je tu řešení druhé a to promoření ještě jednou a znova, ale pouze za předpokladu, že jste zcela zdraví. Už několikrát jsem si na sebe schválně nechal kýchnout v době, kdy jsem byl zcela zdráv a mé tělo se s chřipkou vyrovnalo tím, že mě den maličko bolela hlava (u mě standart, když jsem nemocen), tak jsem se nadopoval vitamíny v podobě ovoce a zeleniny, pro jistotu polkl paralen na noc a další den fit. Je to pro vás takový návod, jak k tomu rozumně přistupovat, ale vždy to zohledněte se svým aktuálním zdravotním stavem a ti co berou další léky a mají poškozenou imunitu, tak tam naopak doporučuju v době viróz co nejmenší soc. kontakt! Ano chodíte do škol, do práce, na nákupy, ale něco se dá přeci jen o pár stupínků omezit (nákup na 14 dní -. jinak jen pro chleba a rohlíky - dělám to už léta, jelikož nesnáším nakupování a žena se tomu přizpůsobila, zásoba všeho je dostatečná i pro případ další možné krize - jakékoli a navíc člověk ušetří čas a ten vám nikdo nezaplatí) a co je hlavní, nestresutje se a buďte v pohodě :) to udělá s imunitou organismu moc spolu se zdravým životním stylem a vyváženou stravou :)

Pokud k tomu někdo něco má sem s tím, je třeba vyvolat diskuzi na tohle téma :)


p.s. nejsem ovečka, podepsal jsem petici, jen mi to tak už delší dobu šrotuje v hlavě a zvažuju pro a proti - být nemocen, tak si ji klidně nasadím, ale nechci to po někom, kdo je zdravý - potažmo odolný :)

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.