Špína - je nutná nebo ne?

07.09.2020

To co teď napíšu, asi budou někteří z vás považovat za hnus a budou mi spílat různými jmény, ale prosím, zkuste se nad tím opravdu dobře zamyslet...

Žijeme pomalu ve sterilní době, samé mýdlo, samá dezinfekce a tím nemám na mysli jen tu situaci, která je teď, ale obecně. Byly doby, kdy každý z nás byl malý a sem tam se ráchal v bahně, vzal si šušeň do huby, či ochutnal písek, někteří i třeba žížaly... Zkusme se na chvíli nad tím zamyslet. Proč jsme to jako malí dělali a proč totéž dělají i zvířata?

Co je podstatou?

Imunita!

Ano, světe div se, ale čím více chorob projdeme, když je naše tělo mladé a zdravé (více odolné), tím se můžeme dožít vyššího stáří a nic nás neskolí (lidově řečeno). Proč tak úzkostlivě trváme na čistotě, která je pro nás vlastně škodlivá? Proč se snažíme žít v naprosto sterilním prostředí (doma), když to prostředí (venku) vlastně sterilní vůbec, ale vůbec není? Čeho tím dosáhneme? Jen toho, že naše tělo bude méně odolné proti běžným nemocem. Pokud máte psa, tak jste si jistě všimli, že si neustále olizuje nos, proč to asi dělá? Proč někteří psi mají tak rádi hovna? Zamyslete se. Co je nutí k tomu, aby je pojídali, aby se opice i děti šťáraly v nose a pak s chutí ten šušeň snědli? Ba co víc, proč je to tak návykové? Děláme asi něco špatně.

Ano, nos nás chrání před viry a bacily, ale je nutná větší ochrana, než je nezbytně nutná? Co se stane, když náš svět bude naprosto sterilní, nebude to zas tak dlouho trvat, ta doba se blíží... a pak kde se vzal tu se vzal z ledovce vyhoupne se relativně neškodný vir a vybije nás do jednoho, protože nemáme přirozenou imunitu?

Jasně, teď mi namítnete, že jsem se zbláznil, ale považte, jsem člověk, který byl jak to malé dítě, šušně mi chutnaly i tu žížalu jsem sněd :D s hygienou to nějak nepřeháním, vůbec mi nevadí vzít jablko ze země otřít ho zhruba od hlíny a sníst ho... totéž s ostatním ovocem a zeleninou... jsem na "špínu" zvyklý, nerozhodí mě to... naopak, pokud na špínu zvyklí nejste, tak vás nemoc skolí dřív než mrknete a budete muset žrát tuny prášků, jen abyste se z toho dostali...

Co je tedy vlastně účelem toho být zdravý?

Je to blbě možná řečeno, ale buďte jako prasata :D no, pravda, drobet přeháním, ale prostě tu čistotu neberte tak moc vážně. Protože když si vytvoříte imunitu, tak na vás nějaká chřipková epidemie bude krátká...

A jak to máme brát tedy teď za korony?

Je to přeci také virus, ano, zabíjí i zdravé a silné jedince, ale proč ne zcela všechny? Co ti vyléčení mají společného? Tam hledejme odpověď! Jak je možné, že se 100letá stařenka dostala z korony, ale 16letá holka jí podlehla? V čem to je? Sice to teď řeknu hodně drsně, ale v podstatě tohle muselo přijít a ať chceme, nebo ne následky této pandemie pro lidstvo budou obrovské a přežijí jen nejsilnější. Je to opět selekce, je to přirozený vývoj... přežijí jen ti se silnou imunitou, tak aby život na planetě nezanikl a mohl pokračovat dál ve svém vývoji. Tím však nechci říci, že mi není líto každého zmařeného života, ale na druhou stranu, alespoň se pročistí genom, což je ve výsledku vlastně dobře. Zkuste se nad tím opravdu hluboce zamyslet.

Co je pro lidstvo vlastně dobré?

Ztráta několika stovek tisíc životů, možná milionů a třebas i miliardy, nebo přežití druhu? Myslím, že jsme právě na takovém prahu a když ne dnes, tak později určitě budeme, pokud půjdeme cestou naprosté sterility... Vymýtili jsme staré choroby, ale neustále nás ohrožují nové, ještě nepoznané... je to tedy cesta do ráje nebo do pekla? Naprosto sterilní prostředí je náchylné více, než prostředí špinavé... A jak je to s naším tělem? V něm je naprostá sterilita nebo není? Neprobíhá tam stejný boj, jako na špičce nosu? Jako v přírodě?

Vše co máme kolem sebe je i v nás... jen drobet jinak, ale jistá podobnost tam je a ne náhodou! Proto se také objevily názory koronu prostě pustit mezi lidi a nestarat se víc než je nutné... Ono to "promoření" populace má ve výsledku vlastně bohulibý cíl pro lidstvo jako celek. A ač si to nechceme připustit, tak někteří z nás prostě zemřou, tak jako v přírodě, je to přirozený proces, tak proč se tomu tak nesmírně bráníme? Proč jdeme cestou, která je vlastně proti samotnému předivu přírody, která tu byla miliardy let před námi? Jsme tu jen krátce, ale za tu dobu jsme se od přírody zcela odcizili, jsme jako kosmonauti na Marsu, ve své vlastní ulitě chránění před vším možným z venčí a pak stačí málo jako třeba teď korona a je po nás... Žít v souladu s přírodou... to nás učili staří a moudří... Proč nyní chceme opak? Co je na našem životě tak důležitého, že se nedokážeme obětovat pro lidstvo? Pro druh?

Pravda, člověk má silnou vůli žít a těžko si dnes představit, že tento text vlastně nabádá k jedinému... žij a nebo zemři pro blaho všech... je to smutné i radostné zároveň... když je jedním z těch, co už překročili duhový most, osoba vám blízká, tak vás to asi zasáhne, ne že ne... otázkou ale je, jak se k tomu potom postavíte, zda budete zlořečit bohu, nebo to přijmete jako přirozený vývoj, byť třeba sklesle, ale s myšlenkou, že to má smysl... Ne, nepřeji vám, aby vás to zastihlo, ale postupem doby nám naše svíčka stejně dohoří a je celkem jedno, zda jste tu den, týden, měsíc, rok, deset let, století... co je důležité je to, jak jste se za tu dobu chovali, koho jste co naučili, jak jednali s lidmi atd.

Uvedu vám názorný příklad... co má větší cenu, moucha, kterou jste ve vzteku plácli, nebo ta, u které jste si uvědomili, že stačilo otevřít okno a vyhnali ji a nechali ji žít? Ta druhá, ta měla cenu milionů much před ní, právě pro to pochopení... že vám to konečně došlo... a s tou sterilitou a nemocemi vůbec je to vlastně to samé... jsme teď právě na hraně jednoho takového pochopení... Je teď na vás, co uděláte... ale máte ještě vůbec šanci něco dělat? Toť otázka!

O celém vašem životě se bude rozhodovat v několika dalších měsících a letech. Dokážete být užiteční? Potřební? Jste správný člověk na správném místě? Jednáte s lidmi, zvířaty a přírodou tak, jak chcete, aby se jednalo s vámi? Ano? Pak ani vaše smrt nebude nedoceněna! Váš život byl užitečný a proto cenný. Možná nebude doceněn dnes, teď, ale na konci se vše sečte........................ <3

Mnoho štěstí a vemte rozum do hrsti, třeba už nastal pro vás pravý čas, tak jej prosím nepromarněte!

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.