Zahrádkář a strom

16.07.2020

Mám za to, že člověk je takový jako bůh, je jeho prodlouženou rukou, hůlkou, kterou kouzlí a současně je tedy i bůh zlý nebo jak to jen říci ne vždy si uvědomuje následky svých činů, především v počátku svého tvoření, než se naučí zlo ovládat.. jak je to teď si neodvažuju přemýšlet..

Svět je jako ďáblova zahrada, kde satan sází všechno možné a dle toho jak to roste a které kvítko má sílu vyrůst z plevele, či je něčím hezké o to se bůh stará a přesadí ho do své zahrádky, či kolem něj vymýtí to zlé, co mu dělá starost.. bůh se stará především o malé, květinky a stromečky... jakmile ale už povyrostou a najdou si k němu cestu - cestu ke slunci, tak už se o ně tak moc starat nemusí, jen zastřihnout větve stromů, aby byl krásně košatý a nesl dobré ovoce. Dočasné zlo je dobrem pro budoucnost.. ustřihnutí větve a způsobení bolesti stromu je odměněno jeho následným krásným ovocem, takže nežehrejte na život, když se vám něco nedaří.. má do bohulibý účel, aby vaše duše rostla a byla v božích očích krásná. Úplně stejné je to s roubování takového stromu, tedy s lidmi, jež ti vesmír posílá do cesty... s některými se spojíš a vznikne něco nového a krásného.. unikát, jiné zavrhneš a větev uschne... ber život tak jak je a těš se, ze slunce, třeba zahrádkář pozná, k čemu si dobrý a jaké věci na tebe roubovat. ;-)

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.