Zákulisní jednání - ministerstva a polemika o civilní obraně

17.12.2020

Momentálně čekáme na vyjádření ministerstev (vnitro, zdravotnictví), aby nám doplnili základní informace (mají to na stole a řeší), které následně použijeme do základní příručky.

Cílem bylo především vyvolat tlak na státní správu, aby něco takového buď sama zpracovala, nebo se k našemu projektu přidala.

O to víc s tím máme starostí, protože nechceme vypustit do světa paskvil, který by mohl být osudný v krizové situaci (epidemie, válka ap.).

Poslední použitelné plán civilní obrany jsou z roku cca 1990 a od té doby nemáme prakticky nic, v tom je ten zásadní problém.

Jistě ještě pamatujete různá cvičení a tábory na přežití, co dělaly jak školy, tak i pionýři, ale dnes? Kdo nečundruje, nemá potřebný základ a v tom tkví ten zásadní problém. Dříve byl každý druhý na vandru, dnešní děcka se bez elektřiny neobejdou.

V souvislosti s koronavirusem se nám takováto situace náramně hodí. Ministerstva nebudou muset vytvářet speciální příručky, ale udělá se jedna základní, kde bude vše podstatné pro řešení jakékoli krizové situace, která u nás může nastat.

Kniha, kterou připravujeme, je pak už jen doplňkem těchto informací.

Veškeré zde uvedené texty podléhají autorskému zákonu a veškerá práva jsou vyhrazena. Dále si majitel portálu vyhrazuje právo na jakoukoliv změnu bez předchozího upozornění. Text poté nabývá okamžité platnosti pokud není uvedeno jinak.