O projektu PaK

Ve spolupráci s kolegy spisovateli (i dalšími lidmi) a příslušnými státními orgány připravujeme základní příručku, jak se chovat v případě nečekaných událostí; ať už války, nebo dnes tak aktuálního koronaviru (případné epidemie a následné karantény atd.), ale také i za situací, které vás v našich končinách mohou leckdy potkat.

V prvním vydání půjde o základní informace, které by měl každý občan ČR mít u sebe či znát, nebo alespoň vědět, kde je hledat.

Nehodláme šířit paniku, naopak, chceme se zaměřit na proinformovanost veřejnosti.

První vydání bylo hotové cca za 7 dní v půli ledna 2020 a zpřístupnili jsme ho on-line ZDARMA!!!

Následné druhé (rozšířené) vydání bude již obsahovat spoustu dalších věcí. Tam je horizont v řádu měsíců až let, záleží na tom, kolik lidí se do tohoto projektu zapojí. Proto vás prosím, vy, kteří máte trochu volného času a chtěli byste nám pomoci s přípravou tak náročné publikace, neváhejte se nám ozvat, oceníme každou pomoc.

Momentálně sestavujeme tým zkušených lidí, z nichž každý bude mít na starost jednu oblast. Ano, je to projekt tzv. na dlouhé lokte, pokud má být kvalitní, a to my chceme!

Věříme, že se tato publikace následně dostane i do škol jako edukační pomůcka.

Pokud se rozhodnete s námi spolupracovat, vězte, že se jedná o projekt ZDARMA a tudíž vás nemůžeme ohodnotit. Ostatně neděláme to jen pro sebe, ale i pro budoucnost našich dětí a jejich dětí.

A na závěr, nedělejte paniku. Panika zahubí víc lidí, než problém samotný.

Pokud máte možnost, rozšiřte prosím tuto informaci do všech koutů, budeme vám nesmírně vděční!


Za tým autorů předem všem děkuji!


Hlavní koordinátor projektu PaK

Karel Keslly Mazánek