Projekt PaK


Karel Keslly Mazánek a kolektiv

Čekáme na vaše podněty a nápady, co by jste si tak představovali a jaké informace by pro vás byli hodnotné, vše pozjišťujeme a následně zaneseme do příručky (knihy).

Zapojit se skutečně může každý, jakoukoli pomoc uvítáme.

Pokud se chcete stát členem pracovní skupiny, tak nám napište i s tím v čem byste si představovali svoji pomoc a jaké máte s čím zkušenosti... hodí se naprosto cokoli, jsme lidé mnoha oborů a životních zkušeností :)

Samo sebou se zde bavíme o mimořádných událostech, takže rozdělávání ohně ve volné přírodě v příručce zcela jistě nenajde. Ale spousta užitečných rad a tipů ano.

Základ příručky bude tvořit zjednodušená problematika civilní ochrany za mimořádných událostí.

Jako hlavní koordinátor tohoto projektu jsem požádal o výpomoc ministerstva, jsem zvědav jak a s čím přijdou, do té doby to tak nějak děláme "na koleně", ale snažíme se odborníky získat... byť se někteří k tomu staví skepticky... vemte prosím v úvahu, že projekt (nápad) vznikl v lednu 2020, tak ještě ne vše funguje tak, jak má. Postupně vše upravujeme, procházíme doplňujeme, zjišťujeme informace, je to v počátku...

V základní příručce budou jen ty nejdůležitější informace, kniha je už něco zcela jiného - ta by měla být komplexní a pamatovat na vše podstatné.

Pokud o nějakých odbornících víte, kteří by se zapojili bez nároku na honorář a věnovali tomu svůj čas, tak je prosím kontaktujte, budeme nesmírně rádi... zatím máme nějaké zdravotní/nutriční sestry, korektory a několik dalších (survival nadšence, radioamatéry) ... moc lidí se do toho zatím nehrne, ale už jsem posílal desítky mailů, tak věřím, že to bude přibývat - věnuji se tomu naplno (mám na to čas).

Něco z toho dávám dohromady sám, ze zkušeností z táborů, čundrování a různých cvičení (hlavně chemického), které jsme měli na ZŠ (Brno - Lachema), něco z již vypracovaných materiálů.

obecná skupina skupina již neexistuje, vzdal jsem se jejího spravování, nemělo to smysl, bylo tam příliž plno dezinformací, ač začátek vypadal slibně. Proto si vždy informace ověřujte z různých zcela odlišných zdrojů.

byť zde ponechávám pro další generace onu stopu.

https://www.facebook.com/groups/490038348335492