Ze světa PC a her

Jakož to IT specialista a člověk, co se věnuje PC už od 12 let mám celkem dosti zkušeností s počítači. Nicméně dneska jsem už jen zkušený uživatel, co si sice dokáže sestavit a opravit PC (drobné vady), ale jinak jsou moje vědomosti už dávno za zenitem.

Dneska už moc ani neprogramuji, ani nic nevyvíjím, ale byly doby, kdy jsem toho dělal spoustu kolem počítačů a mikropočítačů (měl jsem řízené počítačem kolejiště - vláčky TT).

Dnes se věnuji pouze softwarové poradně, tak když vám sem tam něco nepojede a nebudete si hned vědět rady, tak se na mě můžete kdykoli obrátit.

Sám "jedu" na Lunuxu a má ho i žena a absolutní spokojenost. Pokud nehccete hrát vyloženě nejnovější gamesy, je Linux dobrá volba. Žádná modrá smrt, viry ani nic podobného a spousta ověřených a dobrých programů ZDARMA!

Linux je ideální operační systém, jak pro staré počítače, tak i pro nové. Existuje několik distribucí (Ubuntem počínaje, přes KDE, Mandrivu až po já nevím co). Každá je specifická, ale průměrnému uživateli bude stačit Ubuntu (nebo xUbuntu - pro staré PC).

X-Force je varianta staré strategické hry UFO, která běžela ještě kdysi na PC-386 a která byla následně několikrát vylepšována.

Tento projekt je na světě již řadu let. Oficiální stránky tohoto projektu zde. (peloženo google translatorem zde)

Osobně spolupracuji na překladu celé hry do češtiny a na některerých dalších prvcích hry při jejím vývoji - převážně jako tester a inovátor, takže vám při problémech s hraním klidně i poradím :-).

V diskuzních fórech mě naleznete pod nikem: mazil

Novoty ze světa PC

Delší práce s počítačovým monitorem je spojována s celou řadou negativních symptomů působících na člověka. Únavě očí i celkové únavě při "sedavé" práci s počítačem lze předejít aplikací některých preventivních principů. Žáci pracující na počítačích např. při hodinách informatiky, které jsou povětšinou realizovány formou "dvouhodinovek", mohou někdy...

Nedávno mi známý vyprávěl, jak si jeho syn přes internet vyměňuje dlouhé milostné dopisy se svojí přítelkyní, která je na stáži v USA. Nemyslím si, že spojení prostřednictvím počítačů v tomto případě dokonale nahradí živý lidský kontakt. Na druhé straně si ale dovedu představit, že v jiných situacích může taková komunikace ušetřit dlouhé hodiny...

Otázkou vlivu počítačů a počítačových her na děti a dospívající mládež se v současnosti zabývá v zahraničí i u nás mnoho odborníků z nejrůznějších oblastí. Kdo chce najít odpověď na otázky týkající se vztahu dětí k počítačovým hrám a k počítačům vůbec, musí si nejdřív ujasnit, z jakého pohledu jej tato problematika zajímá. Jiné faktory zohlední...

Úvahy na téma PC

Zpravodajství v 21. století je jen dezinformace a lež, stačí jen zapátrat po internetu... Jak jste mohli na vlastní kůži někde prožít, tak zpravodajství se dělí na dvě části. Jedno je přímo, případně nepřímo ovlivněné korporacemi a lidmi, co na tom mají zájem. Je tedy úplně jedno jaký... Druhé poskytuje nezvratné důkazy, fakta a šíří se především...